Facebook Google+ Twitter

Łazienki Królewskie będą bardziej królewskie?

Ruszył remont Łazienek, mający przywrócić im historyczny i reprezentacyjny charakter. 32 z 50 mln złotych przewidzianych na odnowienie oblicza zespołu parkowo-pałacowego, ma pochodzić ze środków unijnych, wspartych, być może, funduszami norweskimi.

Skala zmian
 / Fot. Piotr Brichacek, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic, 1.0 Generic, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Poland_Warsaw_%C5%81azienki_Palace_2.jpgW kwietniu zostanie oddana do użytku gruntownie wyremontowana Świątynia Diany. Na wiosnę rozpocznie się uporządkowywanie zieleni. Ogród Belwederski wraz z Belwederem zostanie częściowo przekonstruowany wg koncepcji prof. Edwarda Bartmana, co podkreśli jego modernistyczny wizerunek. Zamontowane zostaną nowe ławki, stylistycznie nawiązujące do epok historycznych.

Promenada Królewska wzbogaci się o białe, osiemnastowieczne siedzenia, asfalt zastąpi stabilizowany żwir. Do już odnowionych i zakonserwowanych sztukaterii i portali dołączy wejściowy portyk. Wymienione zostaną tablice, zasilanie energetyczne, hydranty, odnowiona zostanie także sztukateria i rzeźby. Powstanie nowy hall kasowy, toalety i szatnia. Jak podaje Życie Warszawy, Pałac na Wodzie, Stara Pomarańczarnia i Świątynia Diany zostaną gruntownie odnowione.

Prace będą prowadzone stopniowo, nie utrudnią warszawiakom i turystom zwiedzania. Pałac Na Wodzie odwiedza rocznie 120 tys. ludzi, a do parku przychodzi prawie 2 mln gości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiktoria Dróżka
  • Wiktoria Dróżka
  • 08.02.2011 18:06

To bardzii dobra wiadomość, piękne miejsce Warszawy stanie się jeszcze piękniejsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobre wieści - nareszcie coś się ważnego dzieje z naszymi Łazienkami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.