Facebook Google+ Twitter

Łazik sfotografował sztuczne światło na Marsie? Naukowcy studzą entuzjazm wierzących w UFO

Fotografia opublikowana przez NASA i przedstawiająca rzekome źródło sztucznego światła na Marsie zelektryzowała media. Nie mieliśmy jednak do czynienia z dowodem na istnienie istot pozaziemskich.

 / Fot. NASA/Domena publicznaZdjęcie przedstawia krajobraz na Marsie. Nieco poniżej linii wzgórz widać światło. Fotografia została wykonana przez łazik Curiosity - informuje Dziennik.pl.

Zdjęcie opublikowane przez NASA szybko zinterpretowano jako dowód na sensacyjne odkrycie. "Houston Chronicle" napisał, że łazikowi udało się sfotografować sztuczne światło. Wnioski płynące z tego faktu uruchomiły wyobraźnię: oto pojawił się dowód na istnienie istot pozaziemskich.

NASA nie ma wątpliwości, że światło niczego nie dowodzi. Eksperci twierdzą, że tajemniczy rozbłysk to odbicie światła słonecznego od powierzchni skały. Inna możliwość to nieszczelność aparatu, a konkretnie mechanizmu odpowietrzającego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie światła widzę każdego ranka, kiedy promienie wschodzącego słońca zaczynają oświetlać stoki gór oddalonych ode mnie 15 km. Nie raz zdumiewa mnie siła światła odbitego od okiennych szyb tych kilku domków tam stojących.
Budynków nie widać, ale odbite promienie słońca - tak. Jakby z najsilniejszych reflektorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.