42335 miejsce

LE: Atletico Madryt 2:1 Hannover 96. Salvio uratował zwycięstwo gospodarzom

Po emocjonującym meczu, Atletico Madryt pokonało, nie bez problemów, Hannover 96 2:1. Decydującą bramkę zdobył, tuż przed końcem spotkania, wprowadzony z ławki rezerwowych Salvio, który pięknym strzałem pokonał Zielera.

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. EPA/Victor LerenaAtletico Madryt musiało się sporo namęczyć by pokonać dobrze dysponowany tego dnia Hannover Artura Sobiecha. Polaka niestety nie było nawet na ławce rezerwowych, gdyż od pewnego czasu grywa w rezerwach niemieckiego klubu. "Los Colchoneros" wygrali zasłużenie 2:1, choć zwycięska bramka padła na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Gospodarze rozpoczęli mecz z "wysokiego c". W 9. minucie, po wydawałoby się słabym dośrodkowaniu, piłkę głową strącił Radamel Falcao i Atletico objęło prowadzenie w meczu. W ciągu kolejnych minut spotkania, Madrytczycy nieraz szturmowali bramkę Zielera, lecz nie potrafili dokładnie wykorzystać swoich okazji.

Stare porzekadło mówi: "niewykorzystane okazje lubią się mścić". Tak było i w tym przypadku. Stindl przebiegł prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, gdzie krycie Dioufa odpuścił Miranda. Napastnik Hannoveru z łatwością zdobył gola wyrównującego i mieliśmy sensację. Była to 38. minuta gry.

Po zmianie stron, tempo spotkania nieco siadło, ale częściej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, w związku z czym mecz wyrównał się. Obraz gry przypominał jednak nieco mecz Ligi Mistrzów, w którym AC Milan spotkał się z FC Barceloną (relację przeprowadziliśmy w tym miejscu[/b]) - głównie trwała walka o dominację w środkowej strefie boiska, było sporo fauli i klarownych okazji jak na lekarstwo.

Obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany, które miały ożywić ich zespoły. Zdecydowanie lepiej wypadł w tym elemencie Diego "Cholo" Simeone, który wpuszczając Salvio, zagwarantował Atletico zwycięstwo. Ofensywny gracz stołecznego klubu, w 89. minucie gry, zdecydował się oddać strzał zza pola karnego. Kapitalna próba w wykonaniu zawodnika Atletico była nie do obrony dla Zielera i gospodarze przypieczętowali w ten sposób zwycięstwo, na które zasłużyli.

Gol strzelony na wyjeździe przez Hannover sprawia, że sprawa awansu pozostaje wciąż otwarta. W innych meczach, Schalke uległo w Gelsenkirchen, Athletic Bilbao 2:4, AZ Alkmaar pokonał Valencię 2:1. Tym samym wynikiem Sporting Lizbona pokonał u siebie Metalist.