Facebook Google+ Twitter

Le Guess Who? 2016 - świętujemy dekadę holenderskiej imprezy

Utrecht szykuje się na 10 rocznicę flagowego muzycznego festiwalu. Tych z was, którzy mają ochotę/nie byli/nie słyszeli, zachęcam do zastanowienia się nad wycieczką do tego uroczego holenderskiego miasteczka między 10 i 13 listopada.

 / Fot. lghBilety na Le Guess Who? (szczególnie te dla "rannych ptaszków") są całkiem niedrogie, a w ich cenie dostajemy nie tylko masę dobrych koncertów, rozproszonych po najciekawszych miejscach Utrechtu, ale i imponujące Tivoli, prawdziwą świątynią dla melomanów. Le Guess Who? co roku dodają też masę atrakcji poza wieczornym maratonem koncertowym: najlepsi szefowie gotują dla festiwalowiczów obiady za "płać ile chcesz", w weekend hipsterskie ulice w centrum zmieniają się w kolorowy bazar - kawiarnie, sklepy z używaną odzieżą, hostele i butiki rozbrzmiewają muzyką na żywo.
Do tego pokoje w wodnych hotelach i pokazy filmowe wybrane przez kuratorów festiwalu: Julię Holter, Wilco, Savages i SUUNs. Będzie można z opaską festiwalową zobaczyć krótki format https://vimeo.com/166152996" o... jedzeniu w Paryżu. Ten film proponują Wilco. Z kolei Savages interesuje historia zmagań artysty - ilustracją jest Voice of the Eagle: The Enigma of Robbie Basho. Julia Holter zaprasza nas na seans eksperymentalny What No One Knows, a Suuns nie zaskoczą - zabiorą nas w godzinną podróż po Maroku, podczas której zaczniemy odkrywać inspiracje i wpływy na tamtejszą muzykę. Biorąc pod uwagę kulturowe dziedzictwo tego kraju, Voix du Maroc warto będzie obejrzeć.


Poza tym The Ex zapraszają Etipskich artystów i okupują imprezę, żeby zorganizować w jej ramach swój własny mini festiwal. Zobaczymy na nim, obok kolaboracji Fendika (etniczna muzyka etiopska spotyka się z punkiem) z The Ex, trzy i pół godzinną improwizację z udziałem Zerfu Demissie, Circus Debre Berhan, Endris Hassen, Nardos Tesfaw, Melaku Belay, Zenash Tsegaye (ci z Etopii właśnie), Arnold De Boer z nutami rodem z jego projektu Zea, francuski hałas Api Uiz, saksofonistę Johna Butchera, i innych utalentowanych znajomych.

Nie wspominając już o zaproszeniu słynnej Damy Samby, https://www.youtube.com/watch?v=63E6SVvaSvA, która od lat walczy z dyskryminacją i wykluczeniem poprzez swoją muzykę.

A dla spragnionych zakupów - World's Apart organizują największy na świecie targ winylów, 12 i 13 listopada, właśnie we współpracy z festiwalem. Ponad 500 wydawców pojawi się w Jaarbeurs w Utrechcie, wraz ze specjalnym programem - hołdy dla Prince'a, podpisywanie świeżo wydanej biografii Boba Dylana przez Clinton Heylin, i wystawę holenderskich kolekcjonerów Arno i Marcela Koningsa.

Więcej o festiwalu tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.