LE: Legia gra dalej! Wisła po raz kolejny rozczarowała

Ze zmiennymi nastrojami zakończyły swoje spotkania Polskie zespoły w Lidze Europejskiej. W 4. kolejce Legia Warszawa pokonała u siebie Rapid Bukareszt 3:1 i zapewniła sobie awans do dalszej fazy. Wisła po raz kolejny zawiodła.

/ Fot. PAP/EPASporo emocji dostarczyły kibicom mecze Legii i Wisły w Lidze Europejskiej. W czwartek obie ekipy rozegrały spotkania w ramach 4. kolejki tych rozgrywek. Swoją szanse wykorzystała Legia Warszawa, która po raz drugi pokonała Rapid Bukareszt i zapewniła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. W stolicy legioniści pokonali rywali 3:1.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, którzy starali się przejąć inicjatywę. W 26. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Dan Alexa i Rapid musiał grać w osłabieniu. To spowodowało, że Legia zaczęła stwarzać sobie więcej okazji. Mimo kilku dogodnych sytuacji, gospodarzom nie udało się zdobyć bramki i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron piłkarze ze stolicy mocno zabrali się do pracy. Na efekty nie było trzeba czekać zbyt długo. W 54. minucie Miro Radovic dał prowadzenie gospodarzom. Legia po strzeleniu bramki oddała inicjatywę gościom, co było wielkim błędem. W 66. minucie Rapid zdołał wyrównać mimo osłabienia za sprawą Filipe Teixery.

Przyjezdni z Bukaresztu nie cieszyli się zbyt długo z remisu. Trzy minuty później Radović po raz drugi w tym meczu pokonał golkipera gości. W 82. minucie Janusz Gol po kilku minutach spędzonych na boisku otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną przez co osłabił swój zespół. Mimo to, Legia zdołała zadać ostateczny cios. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Kucharczyk i Legia z dziewięcioma punktami w tabeli zajmuje 2. miejsce i tym samym ma pewny awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Podopieczni Macieja Skorży mają ogromną szanse powtórzyć ubiegłoroczny sukces Lecha Poznań.

Swojego celu nie osiągnęła Wisła Kraków, która w czwartek udała się do Londynu na spotkanie z Fulham. W pierwszym starciu górą była "Biała Gwiazda", która wygrała skromnie 1:0. Tym razem jednak mistrz Polski nie miał nic do powiedzenia przegrywając 1:4. Tym samym krakowianie mają już znikome szanse na wyjście z grupy K, w której prowadzi FC Twente przed Fulham i Odense.

Kolejne spotkania zostaną rozegrane już 30 listopada.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.