Facebook Google+ Twitter

LE: Legia - Sporting czyli poskromić "Lwy"

- To mecz naszego życia. W tej chwili nie ma dla mnie nic ważniejszego - zapowiada trener Legii Maciej Skorża. Jego zespół nie będzie faworytem w starciu ze Sportingiem.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPo raz pierwszy od 16 lat legioniści doczekali w europejskich pucharach wiosny. O ile trener Skorża zagrzewa do boju, to ze strony władz klubu wielkiej presji na wyeliminowanie Sportingu nie ma. Zadowala je sam fakt, że drużyna zaszła tak daleko. Priorytetem ma być Ekstraklasa.

Gramy tymi, których mamy
W czasie zimowej przerwy największą karierę na Łazienkowskiej zrobiło słowo "samofinansowanie". Zarząd, dumny z najwyższego budżetu w lidze i odcięcia pępowiny ITI, na wzmocnienia nie wydał ani złotówki. To oszczędności czy wotum zaufania dla legijnej młodzieży? Chyba jednak to pierwsze.
"Wyszukujemy wolnych piłkarzy, którzy mają kartę zawodniczą na ręku i którzy zgodzą się na proponowaną przez nas gażę" - wyjaśniał odpowiedzialny za transfery Marek Jóźwiak w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times". "Ja obserwuję zawodników, później razem z trenerem składamy wniosek do zarządu w sprawie transferu. Pod tym się podpisujemy. A reszta jest w rękach zarządu".

Żadna z propozycji Jóźwiaka na razie nie znalazła potwierdzenia. Pieniądze z transferu Borysiuka przeznaczono na bieżące funkcjonowanie klubu. Dopiero gdy stało się jasne, że za tydzień Warszawę opuści Maciej Rybus, działacze dali zielone światło dla sprowadzenia w najbliższej przyszłości jednego zawodnika.
Pozostawiony z zawężonym polem wyboru Maciej Skorża zapowiedział, że nie należy się spodziewać taktycznej rewolucji w porównaniu z rundą jesienną. Tak jak w meczach fazy grupowej z PSV, Legia zagra prawdopodobnie trzema defensywnymi pomocnikami. W miejsce Borysiuka, obok pewniaków Gola i Vrdoljaka, wystąpi prawdopodobnie Jakub Rzeźniczak, próbowany na tej pozycji w meczach sparingowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.