LE: Legia wygrała ze Spartakiem 3:2 i awansowała do fazy grupowej LE!

Legia Warszawa wygrała ze Spartakiem Moskwa 3:2 w rewanżowym spotkaniu IV rundy el. Ligi Europy. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Macieja Skorży awansowali do fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszym starciu padł remis 2:2. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji ze spotkania.

Piłkarze Legii cieszą się po zakończeniu meczu. / Fot. EPA/SERGEI ILNITSKY94. min - KONIEC MECZU!!! Legia Warszawa zagra w fazie grupowej Ligi Europy!!! W pełni zasłużony awans podopiecznych Macieja Skorży. Szkoleniowiec stołecznej drużyny wykazał się dzisiaj wspaniałym "nosem trenerskim", desygnując do gry Dusana Kuciaka, który rozegrał bardzo solidne zawody.

93. min - Taktyczna zmiana Macieja Skorży: Jakub Rzeźniczak za bohatera dnia dzisiejszego, Macieja Rybusa.

92. min - Bramka dla Legii!!! Janusz Gol strzela Goooooooola!!!

90. min - Trzy minuty doliczone.

89. min - Spartak idzie za ciosem. Tym razem akcja braci Kombarow. Zabrakło centymetrów, a Kiril "wpakował by" futbolówkę do bramki Kuciaka.

88. min - Groźna akcja gospodarzy: Kiril Kombarow dośrodkowuję prosto na głowę Ariego, ale w ostatniej chwili dobrze interweniował Michał Żewłakow.

87. min - Atak pozycyjny legionistów. Gospodarze czekają już chyba na dogrywkę, bądź są po prostu bardzo zmęczeni. Osobiście bardziej skłaniał bym się przy tym drugim wariancie...

85. min - Niezbyt udane pierwsze zagrania Michała Żyro. Reprezentant polskiej młodzieżówki faulował i został ukarany żółtą kartką.

84. min - Na drugą zmianę decyduję się Maciej Skorża. Strzelec pierwszej bramki dla Legii, Michał Kucharczyk opuszcza boisko. Jego miejsce na placu gry zajmuję Michał Żyro.

83. min - Bardzo mądra gra legionistów. Kolejna dynamiczna akcja Rybusa i aut dla gości.

81. min - Tempo gry wyraźnie osłabło, ale najważniejsze, że Legia Warszawa ciągle ma spore szanse na awans do fazy grupowej LE.

80. min - Kontratak "wojskowych", ale Ljuboja na spalonym.

78. min - Niewiele ponad dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Jeśli po nich wynik nie ulegnie zmianie, będziemy świadkami dogrywki, a być może i rzutów karnych.

76. min - Niepotrzebna strata Janusza Gola, która stworzyła szansę na kontratak dla gospodarzy. Na szczęście dla podopiecznych Macieja Skorży, w porę futbolówkę wybił Vrdoljak.

75. min - Moment gry w którym Legia długo utrzymuje się przy piłce...

74. min - Rybus do Kucharczyka: kolejna ładna akcja młodego duetu z Warszawy.