LE: Legia wygrywa z Hapoelem po golu w 89. min! "Dżihad" na trybunach

Legia Warszawa w meczu 2. kolejki Ligi Europy, pokonała na własnym boisku Hapoel Tel Awiw 3:2! Gola an wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie spotkania Miroslav Radović.

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiW pierwszej odsłonie meczu, wydawało się, że Legia jest drużyną zdecydowanie słabszą. Gracze z Izraela z łatwością dochodzili do sytuacji i Legię raz za razem musiał ratować Kuciak. W 34. minucie, po strzale głową Tamuza, był jednak bez szans.

Ekipę ze stolicy Polski, odmienił dopiero gol Danijela Ljuboji z 67. minucie. Serbowi udało się wykorzystać dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki. Zaledwie pięć minut później, Legia wywalczyła rzut karny, który atomowym uderzeniem wykorzystał obrońca - Komorowski. I kiedy wydawało się, że warszawianom nic już nie odbierze zwycięstwa, padł gol dla Hapoelu. W 78. min strzał z dystansu odbił Kuciak, ale przy dobitce Al Laly był bez szans. Na szczęście Legia nie poddała się i w 89. minucie spotkania, po genialnym zgraniu głową Ljuboji, Miroslav Radović znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Legionista długo zwlekał z oddaniem strzału, ale w końcu dopiął swego. Kibice zebrani na stadionie mogli zacząć świętować. Legia - Hapoel 3:2.

Zobacz zdjęcia ze zwycięstwa Legii nad Hapoelem!

Niestety nie obyło się bez kontrowersji związanych z kibicami. Przed meczem,  / Fot. Piotr Galas/W24na trybunach zawisł ogromny transparent "Jihad Legia", którego litery stylizowane były na alfabet arabski.

Dzięki zwycięstwu, Legia Warszawa awansowała na drugie miejsce w grupie C. Tyle samo punktów co warszawianie ma Rapid Bukareszt, który w czwartek przegrał z PSV 1:3. Holendrzy umocnili się na 1. pozycji w grupie. Tabelę zamyka natomiast Hapoel, który przegrał oba dotychczasowe spotkania.

Skrót spotkania:

Legia Warszawa - Hapoel Tel Awiw 3:2 (0:1)
(Ljuboj 67', Komorowski 72' - k., Radović 89' - Tamuz 34', Al Lala 78')

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski Ż, Wawrzyniak - Borysiuk Ż, Vrdoljak (46. Gol) - Radović Ż, Ohayon (46. Żyro Ż), Rybus (82. Wolski) - Ljuboja

Hapoel: Apoula - Kende Ż, Fransman, Shish - Igiebor Ż, Oremus (84. Badier), Pecalka, Abbas (12. Toama), Abutbul - Damari (76. Lala), Tamuz