LE: Liverpool wyeliminowany przez Bragę!

Pogromca Lecha Poznań - Sporting Braga awansowała do 1/4 finału Ligi Europejskiej. W dwumeczu okazała się lepsza od Liverpoolu. Awans wywalczyły także PSV, Villarreal, FC Porto, a także Dynamo Kijów.

Creative Commons Attribution 3.0 Unported / Fot. Roger GorączniakW czwartkowy wieczór odbyły się spotkania rewanżowe 1/8 finału Ligi Europejskiej. Nie był to udany dzień dla zespołów angielskich. Z rozgrywkami pożegnał się Manchester City a także Liverpool. Pogromcy Lecha Poznań okazali się lepszym zespołem w dwumeczu z The Reds. Bramka strzelona w Bradze okazała się jedynym trafieniem dającym awans drużynie Sportingu Braga.

Na Anfield Road gospodarze musieli wygrać 2:0 aby awansować. Początek spotkania należał do Liverpoolu. Już w 8. minucie po strzale Joe Cole'a gospodarze mogli prowadzić, ale świetną interwencją wykazał się bramkarz gości - Artur. The Reds grali szybko i z wielką determinacją lecz zawodziła skuteczność.

Druga część meczu to ogromna przewaga angielskiego klubu, który zepchnął rywali do defensywy. W 58. minucie ładnie główkował Raul Meireles, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Na pięć minut przed końcem spotkania dogodną sytuację zmarnował Martin Skrtel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości uderzył prosto w niego. Do końca kibice już nie zobaczyli bramki i tym samym było jasne, że do dalszej fazy rozgrywek awansowała Braga.

Czytaj o innych spotkaniach rewanżowych 1/8 Ligi Europejskiej

Liverpool - Sporting Braga 0:0 (0:0)
Awans Sporting Braga.

Liverpool - Reina, Johnson, Carragher, Skrtel, Wilson, Rodriguez, Leiva, Meireles, Cole, Carrol, Kuyt.

Braga - Artur, Silvio, Santos Junior, Rodriguez, Garcia, Rosa, Hugo Viana, Almeida, Carmo, Alan, Dos Santos.

W kolejnym meczu FC Porto spotkało się z CSKA Moskwa. W pierwszej konfrontacji między tymi zespołami górą był ekipa z Portugalii, która na wyjeździe wygrała 1:0.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w drugiej minucie prowadzili 1:0 za sprawą Hulka. Piłkarze Porto poszli za ciosem bo już w 24. minucie na Estadio do Dragao było 2:0. Bramkę zdobył Guarina. Kibice po tym trafieniu zaczęli już świętować awans swojej drużyny. Goście nie załamali się i w 29. minucie Zorin Tosic zdobywa bramkę kontaktową. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z awansu.

FC Porto - CSKA Moskwa 2:1 (2:1)
Awans FC Porto.

FC Porto: Helton, Perdomo, Otamendi, Rolando, Sapunaru, Fernando, Guarin, Moutinho, Rodriguez, Falcao, Hulk.

CSKA: Akinfiejew, Berezucki, Ignaszewicz, Nababkin, Szczennikow, Aldonin, Dżagojew, Honda, Toszic, Doumbia, Silva.

Villarreal po wygranym meczu w Leverkusen 3:2 przystępował do rewanżu w roli faworyta. Kibice zgromadzeni na El Madrigal nie zawiedli się na swojej drużynie. Żółta Łódź Podwodna objęła prowadzenie w 33. minucie za sprawą Cazorli. W drugiej części gospodarze podwyższyli wynik po trafieniu Rossiego. Bayer odpowiedział w 82. minucie bramką Derdiyoka, ale to nie starczyło by awansować.

Villarreal - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)
Awans Villarreal.

Villarreal: Rodriguez, Mazuecos, Marchena, Musacchio, Martinez, Rodriguez, Gonzalez, Llido, Valero, Rossi, Rodriguez.

Bayer: Adler, Randon, Hyypia, Kadlec, Reinartz, Vida, Bender, Augusto, Rolfes, Derdiyok, Kiessling.