59603 miejsce

LE: Manchester United "pobity" przez Athletic. Totalna klapa "Diabłów" [WIDEO]

Po emocjonującym meczu, Athletic Bilbao pokonał 3:2 Manchester United. Nie brakowało kontrowersji - Baskowie zdobyli drugiego gola z minimalnego spalonego, zaś trzecie trafienie padło po dziwnym zdarzeniu z udziałem Evry. Honor MU uratował Rooney. W24.pl przeprowadziło relację ze spotkania.

Sonda

Mecz zakończy się:

Nie tylko Wayne Rooney nie mógł uwierzyć, że "Czerwone Diabły" zagrały tak fatalne zawody / Fot. EPA/PETER POWELLTo był mecz z gatunku "trzymających w napięciu do ostatnich chwil". Faworyzowany zespół sir Alexa Fergusona - Manchester United - przegrał 2:3 z Athletikiem Bilbao, dowodzonym przez Marcelo Bielsę.

Spotkanie od początku przebiegało pod kontrolą gości, którzy tworzyli co raz to kolejne okazje strzeleckie. Na posterunku był jednak cały czas David De Gea. Mimo wyraźnej przewagi, pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gracze Fergusona. Chicharito Hernandez wparował w pole karne Iraizoza i oddał płaski strzał na bramkę. Interweniował baskijski bramkarz, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że do bezpańskiej piłki dopadł Wayne Ronney. Anglik pewnie wpakował piłkę do siatki i MU prowadziło 1:0. Była to 22. minuta meczu.

Dokładnie 22 minuty później, gola strzelili także zawodnicy Bielsy. Ładną akcją popisał się Llorente, który mimo asysty trzech rywali, zdołał przeholować kilka metrów piłkę, podał do Susaety, a ten oddał ją właśnie wysokiemu napastnikowi Athletiku. Bask uderzył piłkę głową i De Gea był bez szans. Do przerwy utrzymał się zatem bramkowy remis.

Po zmianie stron nadal przeważali goście. Wiele razy akcje Bilbao napędzał Muniain, który niedawno zadebiutował w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Ciągle jednak ratował gospodarzy De Gea.

W 72. minucie to Bilbao wyszło na prowadzenie. Kilka podań przed polem karnym wykonali przyjezdni aż na podanie prostopadłe zdecydował się Ander Herrera. Bask miękko podał do wybiegającego na czystą pozycję Oscara de Marcosa i "10" "Los Leones" pokonała De Geę. Jak pokazały powtórki, strzelec gola był na minimalnym spalonym.

W 90. minucie spotkania doszło do swoistego kuriozum. Manchester rozgrywał piłkę na połowie Athletiku. Jedno z podań wykonał Patrice Evra, jednak Francuz grał w tamtym momencie bez jednego buta na nodze. Sędzia przerwał akcję i podarował piłkę gościom. Ci nie zamierzali zwrócić jej gospodarzom i zaczęli szybki szturm na bramkę De Gei. Opłaciło się. De Marcos uderzył kąśliwie na bramkę, z trudem obronił to Hiszpan De Gea, lecz do dobitki Muniaina już nie zdążył. Baskowie oszaleli ze szczęścia i wydawało się że sprawa dwumeczu jest już przesądzona.

Dwie minuty później, jeden ze strzelców bramek - de Marcos - zagrał w polu karnym ręką. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Rooney i nadzieje gospodarzy odżyły. Ostatnie 3 minuty to ciągły szturm na bramkę Iraizoza, jednak sędzia zakończył mecz i Bilbao wywiozło bardzo dobry wynik z Old Trafford.