32311 miejsce

LE: Piękny gol Obraniaka i fatalny błąd Bąka

W czwartek odbyły się mecze 3. kolejki piłkarskiej Ligi Europejskiej. Dla polskich kibiców najprzyjemniejszy akcent to gol reprezentanta Polski, Ludovica Obraniaka.

/ Fot. Andrzej Grygiel PAPW drugim z czwartkowych meczów w grupie B, zespół polskiego reprezentanta pokonał pewnie 3:0 Genoę, a Ludovic strzelił pierwszą bramkę, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Zawodnik pięknym strzałem głową z 12 metrów, po podaniu z prawej od Roberta Vittka, pokonał bramkarza reprezentacji Włoch, Amelię w 38. minucie. "Ludo" opuścił boisko na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego, a jego zespół wygrał zasłużenie 3:0 przed własną publicznością.

Szachtar Donieck idzie jak burza w tej edycji Ligi Europejskiej. Ukraiński zespół, triumfator ostatniej edycji Pucharu UEFA, strzelił do tej pory w fazie grupowej dwanaście goli, tracąc tylko dwa, co dało mu prowadzenie w tabeli grupy J i praktyczny awans do kolejnej fazy rozgrywek. Wczoraj koledzy Mariusza Lewandowskiego wygrali z Tuluzą u siebie aż 4:0. "Lewy" zagrał w tym spotkaniu od drugiej połowy, kiedy mecz właściwie został już rozstrzygnięty, po trzech golach.

Zadowolona z remisu może być Austria Wiedeń; po trudnym i emocjonującym meczu, piłkarze trenera Daxbachera wywalczyli punkt z niemieckim Werderem, remisując 2:2. Jacek Bąk rozegrał całe spotkanie w barwach wiedeńskiego klubu, ze swojego występu nie może być jednak zadowolony. Werder Brema od początku meczu szturmował bramkę przeciwnika, był drużyną zdecydowanie przeważającą. Piłkarze Thomasa Schaafa po 63. minutach prowadzili już 2:0. Winę za dwa gole można przypisać reprezentantowi Polski, który dwukrotnie nie upilnował Pizzaro, spóźniając się z interwencją. Na szczęście dla gospodarzy, koledzy Bąka uratowali w ostatnich minutach remis, po bramkach Sulimaniego i Schumachera, który wszedł z ławki rezerwowych.