18460 miejsce

LE: PSV Eindhoven - Legia Warszawa 1:0. 3 pkt zostają w Holandii

W czwartek, 15 września 2011 r., o godz. 19.00 swoje zmagania w Lidze Europy rozpoczęła warszawska Legia. Jej wyjazdowym przeciwnikiem był holenderski klub PSV Eindhoven.

78. minuta: Spiker: "Honorowa porażka dzisiaj w Eindhoven czy może Legia jednak wygra" - słucham? Honorową ta porażka mogłaby być, gdyby Legia przegrała 2:1.

76. minuta: Szkoda, że Legia przespała 1. połowę i dopiero teraz raczyła zacząć grać. Kto wie jak wyglądałby ten mecz, gdyby nie pierwsze 45 minut...

74. minuta: Vrdlojlak do Ljuboi. W pole bramkowe wbiega Żyro i Komorowski. Ten drugi otrzymuje piłkę pod nogi i - na szczęście - nie podaje jej dalej, lecz uderza w bramkę PSV. Tytoń broni, ale ledwo. Było blisko. Czekamy na 1:1.

72. minuta: Lens opuszcza boisko. Trener PSV postanowił na jego miejsce wprowadzić Funso Ojo. Nazwisko ma dziwne nieco, nieprawdaż? Może dlatego, że ma japońskie korzenie (serio!).

71. minuta: Wawrzyniak dostaje piłkę wprost pod swoje nogi. Podanie jest chyba jednak przypadkiem, bo Kuba zupełnie nie wie, skąd dostał piłkę i co z nią zrobić. Niektórych to nie dziwi.

70. minuta: Tym razem pod presją PSV. Ljuboja popisuje się umiejętnościami. Oby skutecznie!

68. minuta: Z rożnego piłka ląduje wprost pod nogi Borysiuka. Strzały z dystansu nie są jednak jego domeną. Piłka leci w trybuny.

67. minuta: Ljuboja prawą stroną boiska. Zagrywa w stronę, wbiegającego w pole bramkowe PSV, Michała Żyro. Piłka wybita zostaje jednak na rożny przez obrońców PSV.

66. minuta: Strootman dośrodkowuje piłkę z rożnego. Z pola bramkowego, ponownie w rożny, wybija ją - uwaga, uwaga - Jakub Wawrzyniak!

65. minuta: Schodzi Janusz Gol. Na boisku pojawia się Michał Żyro.

63. minuta: Mertens dośrodkowuje z lewej strony w pole bramkowe Legii. Tam główkować chce Lens, lecz na posterunku Kuciak, który piąstkuje piłkę poza pole karne.

62. minuta: Michał Żyro przygotowuje się do wejścia na boisko.

61. minuta: Holendrzy wraca do ataku pozycyjnego.