LE: Rapid Bukareszt - Legia Warszawa 0:1. Radović znowu strzela

Legia Warszawa pokonała Rapid Bukareszt w wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Miroslav Radović!

/ Fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENTSpotkanie Legii z Rapidem miało pewien podtekst historyczny. Minęło dokładnie 40 lat i jeden dzień od ostatniego meczu Rapid - Legia w europejskich pucharach. W sezonie 1971/72 Legia przegrała z Rapidem 0:4 na wyjeździe i wygrała 2:0 u siebie. W ekipie "Wojskowych" grali wówczas m.in. Jan Tomaszewski, Lucjan Bruchczy i Kazimierz Deyna.

Dzisiaj wieczorem na stadionie Nacional Arena w Bukareszcie to Legia była górą. Ekipie "Wojskowych" udało się wywieźć z Rumunii trzy punkty, które znacznie przybliżają Radovicia, Ljuboję, Rybusa i spółkę do awansu do kolejnej rundy Ligi Europy.

Składy:

Rapid: Coman - Duarte, Marcos Antonio, Burca, Bozovic - Alexa, Grigore - Roman, Herea, Deac - Pancu

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Borysiuk, Vrdoljak - Radovic, Gol, Rybus - Ljuboja

Rapid Bukareszt 0 - 1 Legia Warszawa (0:0)
Bramki: 73. Miroslav Radovic

Relacja: (koniec meczu)

90' - Koniec meczu! Legia Warszawa pokonuje Rapid Bukareszt 1:0, tym samym zdobywa komplet punktów na stadionie Nacional Arena. Gratulacje!
91' 3' - Bozovic zagrywa piłkę w pole karne Legii. Pewnie wyłapuje ją Kuciak
91' 3' - Mocny i niecelny strzał Ariela Borysiuka. Szybko piłkę do gry wprowadza bramkarz Rapidu. Rozpoczyna się ostatnia minunta tego spotkania
91' 2' - Ljuboja fauluje obrońcę Rapidu w środku boiska. Akcja Rapidu. Ze skraju pola karnego strzela Deac. Kuciak pewnie broni jego strzał
90' - Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Maciej Rybus. Zmienia go wspomniany wcześniej Żyro. Sędzia dolicza cztery minuty
89' - Przy linii bocznej gotowy do zmiany jest już Michał Żyro
88' - Zmiana w ekipie Rapidu Bukareszt. Boisko opuszcza Ovidiu Herea i wchodzi Cassio
86' - Deac podaje do Pancu, ten szarżuje w polu karnym Legii Warszawa. Trafia jednak w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka
85' - Z rzutu rożnego Maciej Rybus - bez historii
85' - Mocny strzał z dystanstu Ariela Borysiuka. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny
84' - Herea próbuje skonstruować akcję w środku pola. Kibice z Warszawy są wyraźnie słyszalni na stadionie w Bukareszcie
82' - Zmiana w Legii. Kontuzjowanego Wawrzyniaka zastępuje Jakub Rzeźniczak
81' - Jak na razie zmiana w drużynie Rapidu Bukareszt. Z boiska schodzi Nicolae Grigore i wchodzi Sabrin Sburlea
79' - Sędzia odgwizduje faul Wawrzyniaka. Ten jednak na razie nie podnosi się z boiska, odniósł kontuzję. Czy potrzebna będzie zmiana polskiego zawodnika? Chyba tak
78' - Faul Jędrzejczyka na wysokości naszego pola karnego. Rzut wolny dla Rapidu. Piłka trafia do Deaca, ten do Alexa, który jednak jest na pozycji spalonej
77' - Na pełnej prędkości ruszył z piłką Manu, podaje do Luboji. Ten jednak jest na spalonym
76' - Kuciak wybija piłkę daleko przed siebie, dochodzi do niej Maciej Rybus
73' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!! Po centrze Macieja Rybusa z rzutu wolnego bramkę głową precyzyjnym strzałem zdobywa Miro Radovic. Prowadzimy w Bukareszcie 1:0
72' - Rzut wolny dla Legii Warszawa za faul na Ljuboji. Rumuni ustawiają dwuosobowy mur
71' - Od bramki Dusan Kuciak
70' - Rzut rożny dla Rapidu po nieporozumieniu Kuciaka z Jędrzejczykiem
69' - Strzał z dystansu Radovica wyłapuje Coman
67' - Świetne podanie Radovicia do Rybusa. "Ryba" wpada w pole karne Rapidu. Oddaje strzał ponad bramką Comana
66' - Strata Legii, kontra Rumnów przerwana faulem przez Żewłakowa
64' - Faul Alexa na Jakubie Wawrzuniaku. Maciej Rybus w pole karne z rzutu wolnego. Mamy aut
62' - Zmiana w Legii. Z boiska schodzi Janusz Gol, w jego miejsce na placu gry melduje się Manu
60' - Komorowski zatrzymuje groźną szarżę Deaca. Widać, że piłkarze Rapidu wyszli bardziej odważnie na drugą część spotkania
57' - Ciprian Deac groźnie uderza z narożnika pola karnego, ale broni Dusan Kuciak
56' - Miroslav Radovic oddaje mocny strzał z ponad 30 metrów, zablokowany jednak przez Ovidiu Burcę. Kontra Rapidu
55' - Rzut rożny dla Rapidu i pewna interwencja Dusana Kuciaka
54' - Nieudana kontra Legii Warszawa. Luboja wyraźnie nie zrozumiał się z Maciejem Rybusem
53' - Teixeira centruje w pole karne Legii, ponownie ofiarnie interweniuje Komorowski
52' - Z autu Artur Jędrzejczyk, jednak piłkarze Legii tracą piłkę, z kontrą wychodzi Rapid. Zatrzymuje ją Marcin Komorowski
51' - Rzut z autu dla Rapidu na wysokości pola karnego Legii Warszawa. Na spalonym Pancu
49' - Żółta kartka dla Jakuba Wawrzyniaka. Na szczęście nie za faul, który popełnił w swoim polu karnym, a za przypadkowe uderzenie Cipriana Deaca
47' - W piłkę nie trafia Jakub Wawrzyniak, Ciprian Deac pada w polu karnym Legii, ale sędzia pozostaje niewzruszony na protesty rumuńskiej drużyny
46' - Rozpoczynamy drugie 45. minut. Na stadionie w Bukareszcie w końcu pojawili się fanatycy warszawskiej Legii. Po trybunach niesie się "Mistrzem Polski jest Legia"...

Do przerwy: Legia wyszła na Rapid bez kompleksów. Jak na razie "Wojskowi" rozgrywają bardzo dobre spotkanie. Nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. Cieszy bardzo dobra gra legionistów w defensywie. Jeśli do tego w drugiej połowie dorzucą skuteczną grę "z przodu" to o wynik powinniśmy być spokojni.