LE: Rapid zremisował ze Śląskiem 1:1. Koniec przygody Śląska z LE

Śląsk Wrocław zremisował z Rapidem Bukareszt 1:1 w rewanżowym spotkaniu IV rundy el. Ligi Europy. W pierwszym meczu Rapid wygrał 3:1 i dzięki temu Rumunii awansowali do fazy grupowej LE. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji live ze spotkania.

/ Fot. Bartosz SenderekPodsumowanie meczu: Rapid Bukareszt szybko objął prowadzenie za sprawą Panku i do końca kontrolował przebieg spotkania. Śląsk starał się, próbował, ale długo bez skutku. Dopiero w 92. min, bramkę "na otarcie łez" strzelił Waldemar Sobota. To było jednak zdecydowanie za mało, aby awansować. Rapid Bukareszt zasłużenie zagra w fazie grupowej Ligi Europy, a Śląsk Wrocław zdobył doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

92. min - Koniec meczu.

92. min - Błyskawiczna odpowiedź Rapidu Bukareszt. Kelemen broni strzał jednego z Rumunów.

91. min - Sobota decyduje się na strzał po ziemi sprzed pola karnego i gol dla Śląska!!! Jednak będzie godne pożegnanie z Europa League.

90. min - Dwie minuty doliczone.

89. min - Kolejny rzut wolny dla Śląska. Łukasz Madej zagrał jednak za wysoko.

88. min - Dobry przechwyt Sztylki, ale kontrataku nie będzie. Za mocne podanie gracza Śląska i Madej nie miał szans na opanowanie futbolówki.

87. min - Chyba dużo się nie pomylę, jeśli dodam, że obie drużyny czekają już na końcowy gwizdek w tym meczu. Spokojnie panowie, jeszcze tylko trzy minuty.

85. min - Kontratak Rapidu. Sytuację wyjaśnia Marian Kelemen, który wybija piłkę na aut.

84. min - Sebastian Dudek z rzutu wolnego... Mało brakowało do celu.

83. min - Santos fauluje Voskampa i karny? Nie, sędzia wskazuje, że przepisy zostały przekroczone minimalnie przed linią tzw. "szesnastki".

81. min - Kolejna indywidualna kara dla jednego z piłkarzy Śląska Wrocław. Łukasz Madej otrzymał od sędziego żółty kartonik.

79. min - A jednak doczekaliśmy się zmian w zespole Śląska! I to od razu trzech: Sztylka za Elsnera, Voskamp zmienia Diaza i Dudek za Gancarczyka.

77. min - Apostol do Surdu, który strzela z pierwszej piłki. Kelemen wprawdzie udanie interweniuje, ale sędzia odgwizdał faul Pietrasiaka. Dobra szansa z rzutu wolnego dla Rapidu.

75. min - Ostatni kwadrans tegorocznej przygody Śląska Wrocław z LE przed nami.

73. min - Tadeusz Socha stara się dośrodkować, ale trafia w obrońcę gospodarzy. Aut dla Śląska.

71. min - Zdesperowany Diaz zapisał się właśnie w notesie sędziego. Żółta kartka dla Argentyńczyka.