68823 miejsce

LE: Remis w Glasgow, Artur Boruc wpuścił gola

59 bramek łącznie padło w 2. kolejce Ligi Europejskiej, z czego aż 11 w grupie B, w spotkaniach pomiędzy Slavią Praga z Lille i Valencią z Genoą. Celtic Artura Boruca zremisował 1:1 z Rapidem Wiedeń.

Artur Boruc / Fot. PAPW Glasgow doszło do spotkania "The Bhoys" z Rapidem Wiedeń, które zakończyło się remisem 1:1. Piłkarzom gości udało się szybko, bo już w 3. minucie pokonać Artura Boruca, po szybkim rozegraniu piłki i strzale Nikicy Jelavicia. Polak nie miał nic do powiedzenia przy strzale. Piłkarze Rapidu wyszli na murawę skoncentrowani i bez kompleksów zaatakowali od razu. Przez cały mecz obrona gospodarzy popełniała fatalne błędy w defensywie, które na szczęście naprawiał polski bramkarz. W 21. minucie wyrównać zdołał Scott McDonald, po nieporozumieniu w szeregach obrony gości. Australijczyk przejął piłkę i płaskim strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Po strzeleniu bramki, gospodarze przejęli inicjatywę, jednak zarówno rzuty wolne, jak i rożne marnował Danny Fox. Komentujący to spotkanie Marcin Adamski po jednym z zagrań Anglika, stwierdził, iż: "Lepiej rzuty wolne wykonują zawodnicy pierwszoligowej Pogoni Szczecin". Najciekawszym momentem spotkania był kwadrans drugiej połowy, kiedy to oba zespoły przeprowadziły ciekawe akcje. Szkoleniowiec Celticu, Tony Mowbray dopiero w 81. minucie dokonał trzech zmian (na boisku pojawili się Barry Robson, Chris Killen i Niall McGinn), jednak wynik nie uległ zmianie już do końca meczu.

W Lizbonie, Sporting po golu Adriena Silvy pokonał Herthę Berlin, z Arturem Wichniarkiem i Łukaszem Piszczkiem w składzie. W poniedziałek zwolniony z klubu został trener Lucien Favre, a nowemu szkoleniowcowi Karstenowi Heine nie udało się przerwać złej passy "Starej damy". Po kontuzji, w pierwszym składzie wybiegł Artur Wichniarek, który zagrał do 80. minuty, natomiast Łukasz Piszczek, powołany przez selekcjonera Majewskiego na mecze z Czechami i Słowacją, pojawił się w 46. minucie na murawie.

Z wygranej nad Partizanem Belgrad mógł cieszyć się Mariusz Lewandowski, który jednak całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Szachtar Donieck wygrał już drugi mecz z rzędu i zajmuje pierwsze miejsce w grupie J.

Austria Wiedeń zdobyła pierwszy punkt w tej edycji Ligi Mistrzów, a Jacek Bąk grał przez pełne 90 minut. Jego zespół na własnym boisku jedynie zremisował z Nacionalem, po golach Schumachera i Rubena Micaela. Austriacy mogli wyjść na prowadzenie już w 10. minucie, jednak Acimović nie wykorzystał rzutu karnego, a 25 minut później, niewykorzystana sytuacja się zemściła i goście wyszli na prowadzenie. Gospodarzom udało się dopiero na 13 minut przed końcem wyrównać.