LE: Schalke rozbite przez Athletic. Podsumowanie ćwierćfinałów!

Ogromne emocje towarzyszyły kibicom podczas pierwszych spotkań ćwierćfinałowych Ligi Europy. Najwięcej bramek padło w starciu Schalke 04 z Athletic Bilbao, gdzie goście wygrali 4:2. Emocji także nie zabrakło w pozostałych meczach.

W tym roku do ćwierćfinału Ligi Europy awansowały aż trzy zespoły z Hiszpanii, a także dwie drużyny z Niemiec i po jednej ekipie z Holandii, Portugalii i Ukrainy. To pokazuje, gdzie obecnie znajdują się najlepsze europejskie kluby. Jednym z głównych kandydatów do wywalczenia tytułu jest Valencia, która w 1/8 wyeliminowała PSV Eindhoven. W ćwierćfinale hiszpański klub trafił na inny zespół z Holandii, AZ Alkmaar, który wcześniej rozprawił się z Udinese. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem AZ 2:1. Wiele zatem wyjaśni się w rewanżu na stadionie Estadio Mestalla w Walencji.

Inną parę ćwierćfinałową tworzą Atletico Madryt z Hannoverem 96. Na początku zespoły spotkały się na Estadio Vicente Calderon w Madrycie. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy w 1/8 wyeliminowali Besiktas Stambuł. Goście natomiast to wielka niespodzianka tych rozgrywek. Hannover, eliminując Stabdard Liege, potwierdził znakomitą formę w tym sezonie. Pierwsze minuty spotkania w Madrycie okazały się jednak bardzo trudne dla przyjezdnych. Już w 9. minucie Falcao dał prowadzenie gospodarzom. Goście nie załamali się i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą Dioufa. Zwycięstwo Atletico uratował w 89. minucie Salvio i tak faworyt zdołał pokonać niemiecki klub. Rewanż zapowiada się niezwykle ciekawie.

W Lizbonie, Sporting podejmował Metalist Charków, który podobnie jak Hannover jest "Czarnym Koniem" tych rozgrywek. W tej konfrontacji zdecydowanie faworytem byli gospodarze, którzy pokonali gości 2:1 i sytuacja Sportingu przed rewanżem nie jest już taka pewna.