LE: Śląsk przegrywa z Rapidem 1:3

Śląsk Wrocław uległ Rapidowi Bukareszt w pierwszym meczu fazy play off Ligi Europejskiej. Wrocławianie by awansować do kolejnej rundy będą musieli wygrać na wyjeździe trzema bramkami.

LE: Śląsk przegrywa z Rapidem 1:3 / Fot. PAP/Adam HawałejW 5. minucie Diaz znalazł się sam na sam z bramkarze i uderzył w słupek. Chwilę później Śląsk miał kolejna okazję na pokonanie bramkarza drużyny przyjezdnych. Diaz dośrodkował na 5. metr, jednak futbolówka minimalnie minęła Sobotę.

Wrocławianie na pierwszą bramkę nie kazali swoim kibicom czekać zbyt długo w 15. minucie po faulu jednego z rumuńskich zawodników na murawę padł Elsner. Niemiecki arbiter podyktował rzut wolny. Do wykonana stałego fragmentu ustawił się Mila, na gwizdek sędziego huknął wprost do bramki drużyny z Bukaresztu dając kibicom Śląska powód do radości.

Euforia na trybunach przy Oporowskiej nie trwała jednak długo. Pierwszy "schodek" na drodze Śląska do fazy grupowej pojawił się w 24. minucie, kiedy Nikolae Grigore zmienił wynik na 1:1. Po strzale z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Kelemena. Chwilę później znów groźnie zrobiło się pod bramką Śląska. Surdu wbiegł w pole karne, ostatecznie jego strzał zatrzymał któryś z wrocławskich stoperów.

Defensorzy Śląska nie mięli już tyle szczęścia w 33. minucie. Roman strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy, a Rapid objął prowadzenie, którego nie oddał już do przerwy.