LE: Śląsk rozgromił Rudar 4:0. Doskonały występ nowych piłkarzy

Innego scenariusza niż łatwa wygrana Śląska Wrocław z piątym zespołem ligi czarnogórskiej we Wrocławiu nikt się nie spodziewał. I słusznie! Podopieczni Stanislava Levego pokonali Rudar Pljevlja 4:0.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiWrocławianie nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku rywalizacji w Lidze Europejskiej, a nowi zawodnicy bardziej udanego debiutu. Po dośrodkowaniu Dudu w 5. minucie piłkę w siatce Rudaru umieścił Marco Paixao. Chwilę później mogło być już 2:0, jednak bramkarz ekipy z Czarnogóry najpierw wybronił strzał Mili, a później miał sporo szczęścia, bo uderzenie Stevanovića odbiło się od poprzeczki. O szczęściu nie można było już mówić w 10. minucie, kiedy do bramki Vuklisa futbolówkę ponownie wpakował portugalski napastnik Śląska.

Mimo dwubramkowej zaliczki w dalszym ciągu na boisku mieliśmy do czynienia z bombardowaniem bramki gości. Najbliżej podwyższenia wyniku gracze Śląska byli w 24. minucie kiedy to po strzale Mili bramkarz Ruraru wyrzucił piłkę poza linię bramkową, dając gospodarzom rzut rożny, którego o mały włos na bramkę głową nie zamienił Stevanović.

Po zmianie połów gra jakby trochę zwolniła. Gospodarze wciąż jednak byli stroną dominującą, co w 56. minucie udowodnił Waldemar Sobota, podwyższając prowadzenie na 3:0.

Dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu na murawie pojawił się kolejny z nowych piłkarzy Śląska - Sebino Plaku. Można powiedzieć, że Albańczyk zaliczył "wejście smoka", bo już po kilku sekundach gry wykorzystując błąd bramkarza Rudaru zdobył czwartą bramkę dla WKS-u. Chwilę później mógł mieć na koncie już dwa trafienia, jednak próba ataku okazała się nieskuteczna. Plaku jeszcze w ostatnich minutach próbował pokonać bramkarza rywali, jednak jego uderzenie głową odbiło się od poprzeczki.

Do końca spotkania wynik na tablicy świetlnej się już nie zmienił.

Przy czterobramkowej zaliczce Śląska mecz rewanżowy na terenie rywala wydaje się być już tylko formalnością. W międzyczasie (w niedzielę) piłkarze z Wrocławia rozpoczną rywalizację w krajowej T-Mobile Ekstraklasie. Podopieczni trenera Levego pierwsze spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę w Kielcach.

Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlia 4:0 (2:0)

Bramki: Paixao (5', 10'), Sobota (56'), Plaku (69')

Kartki: Stevanović (34') - Bambur (90')

Śląsk: Gikiewicz, Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Dudu, Stevanović (85' Hołota), Kaźmierczak, Sobota, Mila, Patejuk (68' Plaku), Paixao (81' Więzik)

Rudar: Vuklis, Sljivancanin (57' Bambur), Brnović, Jovanović, Vlahović, Kaludjerović (75' Sekulić), Nestorović, Damjanović, Petrović, Jeknić, Srojanović (84' Rustemović)

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja)