LE: Twente Enschede - Wisła Kraków 4:1. Biton ratuje honor krakowian

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy, Wisła Kraków przegrała z wicemistrzem Holandii Twente Enschede, aż 1:4. Chociaż prowadzenie krakowianom dał pięknym strzałem David Biton, to dwa gole Janko oraz trafienia de Jonga i Janssena, ostatecznie rozwiały marzenia Polaków.

Sonda

Czy Wisła Kraków wyjdzie z grupy Ligi Europy?

/ Fot. PAP/EPA/VINCENT JANNINKW składzie Wiślaków zabrakło niestety Meliksona, Genkowa oraz Małeckiego. Aby wypełnić lukę po liderach Wisły, dwoił się i troił David "Dudu" Biton. Niestety jego gol nie wystarczył aby pokonać Twente. Holendrzy z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich i mogli wygrać jeszcze wyżej. W polskim zespole, na pochwałę zasłużyli Biton oraz Pareiko, który wielokrotnie ratował Wisłę przed utratą gola. Po dwóch meczach, krakowianie mają na swoim koncie 0 punktów, oraz fatalny bilans bramkowy - 2:7.

Piękna bramka Davida "Dudu" Bitona:

Relacja:

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Miejmy nadzieję, że następnym razem będziemy cieszyć się ze zwycięstwa polskiej drużyny!

90+3' Koniec meczu! Wisła przegrywa z Twente 1:4. Holendrzy byli dzisiaj niestety zdecydowanie lepsi. W 2. połowie meczu zdominowali wydarzenia na boisku.

90+1' Sędzia dolicza trzy minuty.

89' Groźny rzut wolny dla Twente z prawej strony pola karnego Wisły... Wybijają obrońcy Wisły.

87' Wisła jeszcze próbuje. Strzelał zza pola karnego Wilk, ale piłka ląduje w rękach bramkarza Twente.

85' Boisko opuszcza również Nunez z Wisły Kraków. W jego miejsce pojawia się na boisku Brud.

84' Podwójna zmiana w Twente - Fer za Landzaata, Berghuis za Johna.

80' Niestety, mamy pogrom. Janssen nie kryty w polu karnym strzela, a piłka wpada do siatki przy krótkim słupku Pareiki. Tym razem bramkarz Wisły mógł zachować się lepiej. Piłka przeleciała mu pod pachą.

78' Bajrami kolejny raz trafia w poprzeczkę! Tym razem, po idealnej wrzutce niecelnie główkuje.

76' Wyraźnie siadło nam tempo. Obie drużyny już chyba pogodzone z wynikiem. Szkoda, że jest on niekorzystny dla Polaków.

72' Bajrami na szczęście tuż nad poprzeczką!

71' Rzut wolny dla Twente. Do bramki Pareiki ok. 25 metrów.

67' Piękny strzał Bajramiego zza pola karnego... na szczęście "tylko" poprzeczka. Mogło być po meczu.

68' Trzy zmiany. W ekipie Twente, Marca Janko zmienia Janssen. W Wiśle, Jirsaka i Ilieva zmieniają Paljić i Wilk.