61772 miejsce

LE: Wisła Kraków - Odense BK. Były zawodnik MU w składzie Duńczyków

Dziś "Biała Gwiazda" rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Do Krakowa przyjeżdża wicemistrz Dani, Odense Boldklub. Potem będzie tylko trudniej.

/ Fot. Piotr Drabik/W24"Presja jest mniejsza niż w eliminacjach do Ligi Mistrzów, ale jak na nas to wpłynie, okaże się po meczu" - mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec Wisły, Robert Maskaant, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Wisła jest w dobrej dyspozycji. W piątek krakowianie ograli na wyjeździe Lecha Poznań 1:0, choć zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. "Kolejorza" pogrążył David Biton kwadrans po tym, jak zmienił Cwetana Genkowa. Bułgarski napastnik doznał urazu mięśnia przywodziciela, w związku z czym to Izraelczyk zagra od pierwszych minut. Jak dotąd, w europejskich pucharach Maskaant konsekwentnie stawiał na Genkowa, który jednak w sześciu meczach nie zdobył nawet bramki.

Od pierwszych minut zagra również Patryk Małecki, zawieszony w meczu z Lechem. Wychowanka suwalskich Wigier ukarali sami włodarze klubu za kontrowersyjną wypowiedź o kibicach Wisły. W pełni sił jest Gervasio Nunez, który narzekał na ból mięśnia po piątkowym meczu.

Trener gości, Henrik Clausen, przywiózł do Polski 20-osobową kadrę. Na plac gry przy Reymonta powinni wybiec Eric Djemba-Djemba, niegdyś piłkarz Manchesteru United, oraz Bernard Mendy, który przez osiem lat reprezentował barwy Paris Saint-Germain. Gotowy do gry jest Dijby Fall, wypożyczony z Lokomotivu Moskwa.

Początki Odense datuje się na rok 1887. Klub trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Danii, pięciokrotnie sięgał po krajowy puchar. Na co dzień rozgrywa swoje mecze na stadionie TRE-FOR Park, dla 16 tys. widzów. Przez sześć lat, między słupkami zespołu z Fionii stał Arkadiusz Onyszko.