LE. Wygrana i niespodziewany awans Wisły! Odense zagrało dla Polaków!

Wisła Kraków pokonała po ciekawym meczu Twente 2:1 (1:1) w ostatnim w tym roku występie w Lidze Europejskiej. Wygrana wiślaków, przy jednoczesnym remisie londyńskiego Fulham, pozwoliła Białej Gwieździe awansować do fazy pucharowej rozgrywek.

/ Fot. PAP/Jacek BednarczykBiała Gwiazda podejmowała w ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek grupowych LE Twente Enschede, którzy awans do kolejnej fazy zapewnił już sobie wcześniej. Tymczasem podopieczni Kazimierza Moskala mieli jeszcze teoretyczne szanse na awans. Jednak aby wyjść z grupy, musieli nie tylko pokonać zespół holenderski, ale liczyć również na potkniecie Fulham w Londynie. Brytyjczycy musieli przegrać bądź zremisować w meczu z Odense.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich śmiałych ataków gospodarzy, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie po strzale Garguły. Pomocnik Wisły wespół z Wilkiem zabrał rywalowi piłkę w środkowej strefie, podprowadził ją pod pole karne Twente i uderzył w kierunku bliższego rogu bramki Marsmana. Piłka tuż przed bramkarzem gości nabrała rotacji i wpadła do siatki. Zaraz potem była kolejna szansa na gola dla Wisły. Najpierw obrońcy wygarnęli piłkę Genkowowi, a potem Wilk strzelił silnie z dystansu. Na posterunku był tym razem golkiper gości. Podopieczni Kazimierza Moskala wyraźnie przeważali na boisku stwarzając kolejne groźne sytuacje podbramkowe. Bunoza zagrał prostopadle w pole karne do Genkowa, który dośrodkował piłkę przed bramkę. Nie zdążył jednak do niej dojść Boguski i wiślacy stracili świetną okazję na podwyższenie prowadzenia. Nie wykorzystanie kilku bardzo dogodnych sytuacji, zemściło się bardzo szybko. Gola wyrównującego dla Holendrów zdobył pięknym strzałem w 39. minucie przewrotką Luke de Jong. Mistrzowie Polski mieli jeszcze jedną okazję na prowadzanie tuż przed przerwą, kiedy Jovanović wpadł w pole karne pomiędzy dwoma obrońcami i strzelił na bramkę. Futbolówkę zdołali jednak wybić obrońcy Twente.