112981 miejsce

LE: "Zwycięski" remis Legii! Gaziantepspor wyeliminowany

Legia Warszawa zremisowała z tureckim Gaziantepsporem Kulubu w spotkaniu rewanżowym III rundy el. Ligi Europy i awansowała do dalszej fazy. Legioniści wygrali pierwszy mecz 1:0 i dzięki temu zagrają w kolejnej rundzie el. LE. Gola na wagę awansu zdobył Miroslav Radović.

50. min - Szybka wymiana podań pomiędzy zawodnikami ze stolicy.

49. min - Było groźnie, ale Skaba rozpocznie z piątego metra.

48. min - Szybka akcja Gaziantepsporu. Sosa wywalczył rzut rożny.

47. min - Ładna akcja duetu Gol-Manu. Ostatecznie wmieszał się w to wszystko piłkarz gości, Olcan.

46. min - Rozpoczęli goście.

20.01 - Piłkarze obu drużyn wybiegają już na boisko.

20.00 - Moim zdaniem bardzo słuszna decyzja szkoleniowca. Pod koniec pierwszej połowy, Chorwat kilkakrotnie dał się sprowokować i mało brakowało, a mógłby otrzymać drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

19.58 - Za chwilę rozpocznie się druga część meczu. Już wiemy, że trener Skorża decyduje się na zmianę. Ivicę Vrdoljaka zmieni Janusz Gol.

PRZERWA

19.48 - Legia na razie nie strzeliła, ale też nie straciła bramki. Gaziantepspor bał się zaryzykować i odważniej zaatakować. Jeśli podopieczni Kafkasa marzą o odrobieniu strat, będą musieli zagrać lepiej w drugiej części gry. Jak na to zareaguje Legia? Przekonamy się po przerwie.

45. min - Nic z tego jednak nie wyszło. Koniec pierwszej połowy.

45. min - Sędzia dyktuję stały fragment gry dla Legii. Faulowany Vrdoljak. Piłkę ustawił Ljuboja...

45. min - Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry. Czy doczekamy się jeszcze ciekawej akcji w premierowej odsłonie meczu...?

44. min - Legioniści też wyraźnie czekają na przerwę.

43. min - Zdaje się, że Gaziantepspor z "huraganowymi" atakami zaczeka na drugą połowę. Tymczasem zadowala ich spokojny atak pozycyjny.

41. min - Pewna interwencja Skaby, który przy tej interwencji został ostro zaatakowany przez Popova.

40. min - Kapitalne przyjęcie Ljuboji. Manu zwalnia jednak akcję.

39. min - Ljuboja zagrywa do Rybusa, ten do Radovica. Serb ładnie "zakręcił" obrońcą gości i poddał do Vrdoljaka, który nie zdołał oddać groźnego strzału. Warto jednak pochwalić kolejną, składną akcję gospodarzy.

38. min - Atak pozycyjny Legii. Żewłakow spokojnie do Rzeźniczaka, a ten jeszcze raz do byłego reprezentanta Polski. Gospodarze nie muszą się spieszyć. Na chwilę obecną, to oni są w IV rundzie el. LE.

37. min - Fatalne zagranie Manu do własnego bramkarza!!! Skaba kapitalnie naprawił błąd kolegi.

36. min - I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem z lewej strony.

35. min - Ładnie powalczył przy linii końcowej Manu. Portugalczyk wywalczył korner dla swojego zespołu.

34. min - Potężny rozbieg Tosuna! Strzał jednak bardzo niecelny. Skaba od bramki.

33. min - Fatalnie wykonany stały fragment gry, niestety już kolejny w tym meczu przez "wojskowych'.

32. min - Radović rozpędza się z piłką i zostaje sfaulowany. Tym razem żółta kartka dla Kurtulusa.

31. min - Kolejna kartka dla jednego z podopiecznych Macieja Skorży. Tym razem arbiter ukarał Marcina Komorowskiego.

30. min - Korner dla gości.

29. min - Turcy na razie grają tylko długimi piłkami. Niepotrzebny faul Vrdoljaka i żółta kartka dla Chorwata. W razie awansu, nie wystąpi on w następnym meczu.

28. min - Ljuboja zgrywa do Manu, który potężnie strzela na bramkę!!! Litewski bramkarz Gaziantepsporu, wybija piłkę na rzut rożny.

26. min - Walka o piłkę w środku pola. Legioniści ładnie wymienili futbolówkę bez przyjęcia, ale błąd Radovica kończy się autem dla gości.

25. min - Żandrunas Karcemarskas dobrze broni. Nie miał łatwo, gdyż tym razem nie na żarty, "zakotłowało" się w jego polu karnym.

24. min - Wawrzyniak mija obrońcę gości i korner dla Legii.

23. min - Bardzo dobra interwencja obrońców Legii. Michał Żewłakow rozpoczyna akcję "wojskowych".

21. min - Niecelny strzał Rybusa.

20. min - Sosa już rozpoczął swój taniec z piłką. Podanie z własnej połowy Argentyńczyka. Mija kilka sekund, a piłkarz Gaziantepsporu jest już w polu karnym Skaby.

19. min - Sosa!!! Popov!!! Mało brakowało, a obrona Legii podarowała by bramkę gościom.

18. min - Bardzo złe uderzenie Ljuboji. Goście rozpoczynają akcję ofensywną.

17. min - Świetna prostopadła piłka do Rzeźniczaka na prawe skrzydło. Obrońca gospodarzy był faulowany. Bardzo dobra okazja dla Legii ze stałego fragmentu gry....

15. min - Szybki wypad piłkarzy Legii. Znów Ljuboja, ale zabrakło porozumienia z kolegami z drużyny. Pierwszy kwadrans gry już za nami.

14. min - Bardzo długa akcja Gaziantepsporu. Jednak wszystko bardzo daleko od bramki Wojciecha Skaby.

12. min - Kolejny rajd Rybusa, ale tym razem dośrodkowanie idealnie do bramkarza, czwartej drużyny ostatniego sezonu ligi tureckiej.

11. min - Kapitalna kontra Legii! Rybus zagrywa w pole karne do Manu, który oddaje strzał. Dobra interwencja stopera gości. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

10. min - Zalążek akcji ofensywnej gości. Jednak nic z tego nie wyszło i Skaba zaczyna od bramki.

8. min - Ostra interwencja Borysiuka. Jeden z piłkarzy gości nie podnosi się z murawy. Widać, że podopieczni Skorży są naładowani energią. Oby tylko wykorzystywali ją do mądrej i przemyślanej gry, a nie takich brutalnych wejść, jak to Ariela Borysiuka.

7. min - Gaziantepspor przy piłce. Legioniści są jednak bardzo dobrze ustawieni i czekają na ruch gości.

5. min - Kontratak Gaziantepsporu, ale zabrakło dokładności. W odpowiedzi Ljuboja.

4. min - Atak pozycyjny Legii. Jak widać trener Kafkas nie miał racji - gospodarze wcale nie murują dostępu do własnej bramki.

3. min - Dobra interwencja Radovica.

2. min - Odpowiedź Gaziantepsporu. Sosa już przypomniał o sobie warszawskiej publiczności. Żewłakow poza linię boczną. Pierwszy korner dla gości.

1. min - Pierwsza akcja gospodarzy. Piłka do Ljuboji, która pada w polu karnym, ale sędzia nie wskazuje na "wapno".

18.59 - Minuta ciszy - uczczenie pamięci ofiar Powstania Warszawskiego i już za chwilę zaczynamy!

18.58 - Goście z kolei rozpoczną mecz w składzie: Żandrunas Karcemarskas, Emre Gungor, Murat Ceylan, Ivan de Souza, Ismael Sosa, Cenk Tosun, Dany Nounkeu, Serdar Kurtulus, Olcan Adin, Yasin Pehlavin, Ivelin Popov

18.57 - Legia wystąpi w składzie: Skaba, Rzeźniczak, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Rybus - Ljuboja

18.54 - Już za chwilę rozpocznie się mecz Legia Warszawa - Gaziantepspor Kulubu. Na relację na żywo zaprasza Radosław Pietrzak.

Zapowiedź meczu

Prawie jak Real z Barceloną

Trener Skorża zapowiedział na konferencji prasowej, że jego drużyna zagra ofensywniej niż w pierwszym meczu. Nie oznacza to jednak, że Legia zaatakuje rywali bez "głowy". Niewykluczone, że Legia rozpocznie mecz z trójką defensywnych pomocników: Januszem Golem, Ivicą Vrdoljakiem i Arielem Borysiukiem. Jeśli wynik nie ułoży się po myśli trenera Skorży, Michal Hubnik prawdopodobnie zmieni jednego ze środkowych pomocników.

Bez Kucharczyka

Trening piłkarzy Legii / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski"Wojskowi" przystąpią do meczu prawie w najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Michała Kucharczyka. Trener ma dwie możliwości zastąpienia reprezentanta Polski. Janusz Gol wejdzie na boisko, jeśli Maciej Skorża przyjmie wariant bardziej defensywny. Albo przy ustawieniu bardziej ofensywnym, na murawie zobaczymy Michala Hubnika.

Przy łazienkowskiej cieszą się również z wybornej formy Wojciecha Skaby, który był jednym z bohaterów w Gaziantep. Jeśli bramkarz Legii zagra podobnie w rewanżu, to kibice "wojskowych" powinni być spokojni o końcowy wynik.

Do dyspozycji trenera są także zmagający się ostatnio z urazami: Dickson Choto oraz Jakub Kosecki. Jednak jest mało prawdopodobne, aby któryś z nich rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce.

Czytaj również: LE: Legia Warszawa - Gaziantepspor Kulubu. Rewanż już w czwartek

Goście pewni swego

"Jesteśmy mocniejsi od Legii i pokonamy ją. Polski zespół nie ma z nami szans" - tak na łamach tureckiej prasy, skomentował pierwszy mecz trener Kafkas.

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiNa takie słowa Maciej Skorża reaguję uśmiechem i żartuję, że to musiał być zapewne błąd w tłumaczeniu wypowiedzi. Szkoleniowiec dodaję, że Legia wciąż szanuję Gaziantepspor, ale jego drużyna jest świadoma swoich umiejętności i wie jak zagrać, aby awansować.

"Nadal uważam Gaziantepspor za bardzo mocną drużynę. Myślę, że w polskiej lidze zdobyłaby mistrzostwo z kilku punktową przewagą. Jednak po pierwszym meczu najważniejszy wniosek jest taki, żeby uwierzyć we własne umiejętności i nie bać się rywali" - tłumaczył szkoleniowiec Eurosport.pl.

Początek relacji na żywo w W24 o godz. 19.00!