Facebook Google+ Twitter

Leasing na dobry początek młodych firm

Wiele młodych firm, rozpoczynając działalność na rynku, potrzebuje nie tylko pracowników ale także miejsca siedziby przedsiębiorstwa, urządzeń biurowych i samochodu.

Oczywiście potrzebne przedmioty, w głównej mierze zależą od branży w jakiej firma działa. Niewątpliwym faktem jest jednak to, że wszystkie one wymagają funduszy. Małe firmy rzadko kiedy dysponują ich nadwyżkami, z tego też względu decydują się na kredyt. Banki za to niechętnie ich takowym przedsiębiorstwom udzielają, a jeśli już to są to raczej kwoty sięgające kilkunastu tysięcy złotych. Kwota taka, z pewnością nie wystarczy na nowy samochód. Od pewnego okresu czasu, dostępny stał się na rynku leasing. Jest to znacznie prostsza forma zdobycia nowego auta niż po przez kredyt samochodowy a dodatkowo wymagająca mniej formalności.

Alternatywa leasingu pozwala właścicielowi firmy na korzystanie z nowego auta, jednakże musi on regularnie spłacać koszt samochodu. Do momentu zapłaty ostatniej raty, samochód jest własnością firmy leasingowej. Kredyt samochodowy, posiada wiele warunków, które trzeba spełniać aby go uzyskać. Natomiast leasing jest w tej kwestii znacznie łatwiejszy. Oczywiście w tym wypadku, przedsiębiorca także musi przedstawić dokumenty, iż posiada źródło dochodów, jednakże pozostałe wymogi są znacznie mniej wymagające. Przykładowo: Bank aby udzielić kredyt samochodowy firmie, często wymaga aby istniała ona na rynku przez minimum rok czasu. Dla firm leasingowych, wystarczy od trzech do sześciu miesięcy.

Takich różnic jest wiele. Banki dodatkowo narzucają konieczność spełniania zdolności kredytowej. Aby przedsiębiorca dostał kredyt, musi posiadać odpowiednie dochody i nie mieć innych zobowiązań finansowych (czyli kredytów). Firma leasingowa, nie wymaga takich informacji, bowiem dla niej zabezpieczeniem jest sam fakt, iż to ona jest właścicielem samochodu. W przypadku zaległości w spłatach, po prostu zabiera przedmiot umowy leasingowej. Pod tym względem leasing bardzo przypomina w swoim działaniu kredyt hipoteczny. Firmy leasingowe, pozwalają na tańszą eksploatację auta, bowiem mają one możliwość negocjacji cen w serwisach czy w firmie ubezpieczeniowej a nawet zdobycia upustów na konkretnych stacji paliw.

Kredyt samochodowy niestety nie ma takich możliwości. Umowy leasingowe są bardzo przyjazne dla swoich klientów, chociażby ze względu na cesje umowy. Przeniesienie praw własności jest szybsze niż sprzedaż samochodu. Młodzi przedsiębiorcy, stając przed wyborem leasing czy kredyt na auto, z pewnością wybiorą tą pierwszą formę.

Przyczyn jest wiele, jednakże przede wszystkim za wyborem tej opcji przekonuje łatwość uzyskania auta i brak zbędnych formalności. Generalnie leasing jest przywilejem z którego mogą skorzystać tylko firmy. A dodatkowym atutem jest to, że przy kupnie kilku aut w leasingu, przedsiębiorcy zaoszczędzą sporo czasu i gotówki. Umowy leasingowe bowiem, są często niżej oprocentowane niż bankowe a także koszt uruchomienia ich jest mniejszy niż kredytowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Samochód dla nowej firmy można już uzyskać przy wkładzie własnym od 15%. Jeśli chcesz [url=htp://kalkulator-leasingowy.pl]leasing[/url] z mniejszym wkładem, np 1%, to wystarczy 3 miesiące działania firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.