Facebook Google+ Twitter

Łeba - ceny w dół, jakość wypoczynku w górę

Czy Łeba w tym roku zrobi "come back" na turystyczną mapę nadmorskich kurortów Polski? Myślę, że tak.

Analizując ceny noclegów w Łebie na podstawie danych z serwisu noclegowego można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Już na pierwszy rzut oka widać, że od kilku lat ceny stoją w miejscu lub nieznacznie spadły. Zapewne taki stan rzeczy zawdzięczamy stale powiększającej się bazie noclegowej Łeby (wzrost konkurencji na tym rynku), a także faktowi, iż pomimo wydłużenia sezonu, Łebę jednorazowo odwiedza niezmienna, a nawet wydawałoby się mniejsza liczba turystów.

Nie winiłbym za ten stan rzeczy nieefektywnie wydawanych pieniędzy na promocję miasta, chociaż w tej kwestii pozostaje wiele do życzenia, a raczej media. Serwisy pogodowe od kilku sezonów w swoich długoterminowych prognozach zapowiadają zimne lata, co nigdy nie miało zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Także budowanie przez niektórych polityków, mody na wczasy za granicą na pewno Łebie nie służy.

Od razu nasuwa się powiedzenie „cudze chwalicie, a swojego nie znacie”, bo Łeba przecież jest dziesięć razy atrakcyjniejszym miejscem na wypoczynek, niż kamieniste plaże południowych kurortów zagranicznych. Ale jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przez ostatnie lata jakość noclegów znacznie się poprawiła i oferty wypoczynku w obiektach z basenem, sauną, czy zabiegami odnowy biologicznej nie należą już do rzadkości, a przy okazji są w bardzo dobrej cenie. Poprawie uległa również infrastruktura turystyczna miejscowości, powstały nowe atrakcje.

Aktualna sytuacja na świecie i konflikty w północnej Afryce pozwalają wierzyć, że ten sezon będzie można zaliczyć do udanych. W tym roku także media jakby zmieniły swoje nastawienie do wypoczynku nad polskim morzem. Prognozy pogody nam sprzyjają. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto pomyśleć nad urlopem w tak nietuzinkowym i gościnnym miasteczku jak Łeba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

NoclegiLeba.pl
  • NoclegiLeba.pl
  • 03.05.2011 13:07

W pełni możemy się zgodzić z artykułem. Łeba jest wspaniałą miejscowością, którą warto odwiedzić. Z roku na rok baza noclegów się powiększa, a jakość staje się coraz ważniejsza dla osób zarządzających obiektami noclegowymi. Zapraszamy do Łeby! http://www.noclegileba.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.