Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20918 miejsce

Łeba: Pożar kompleksu handlowo- gastronomicznego

W poniedziałek 10 maja około godziny 23:15 oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku otrzymał zgłoszenie o pożarze kompleksu handlowo- gastronomicznego w Łebie przy ul. Nadmorskiej.

 / Fot. Mateusz RogalaPowiatowe Stanowisko Kierowania natychmiast zadysponowało dwa zastępy gaśnicze z OSP Łeba, jeden ciężki zastęp z OSP Wicko, a także zastępy z OSP Łebieniec i JRG Lębork.

Na miejsce pożaru pierwsze zjawiły się zastępy gaśnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie. Strażacy natychmiast przystąpili do rozpoznania sytuacji pożarowej zastanej na miejscu, budowy linii gaśniczych oraz zasilających. Ratownicy podali prądy wody w natarciu na płonący kompleks, a także w obronie na budynki znajdujące się w pobliżu. Dzięki liniom zasilającym w wodę, pojazdy gaśnicze udało się utrzymać natarcie na front pożaru bez żadnej przerwy w jej podaniu. Dzięki temu także obrona pozostałych przyległych budynków była niezwykle skuteczna. W międzyczasie dojeżdżały kolejne zadysponowane zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wicka i Łebieńca oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lęborka.

 / Fot. Mateusz RogalaOficer dyżurny PSK w Lęborku zadysponował na miejsce zdarzenia również zastępce dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lęborku asp. sztab. Tomasz Loroch, który po dojeździe na miejsce zdarzenia przejął dowództwo nad działaniami ratowniczymi.

Dalsze prace polegały na penetrowaniu pogorzeliska, jego zabezpieczaniu i usuwaniu resztek drewnianego zabudowania, który mógł potem zagrażać osobom trzecim. Za pomocą kamery termowizyjnej dokładniej sprawdzono całość kompleksu.

Działania strażaków wspólnie zabezpieczała policja wraz ze strażą graniczną. Na szczęście nikomu nic się nie stało - przyczyna pożaru nie jest znana. Więcej zdjęć w dzienniku pożarniczym Remiza.com.pl

Autor: Mateusz Rogala
Pierwsza publikacja: remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Sławomir Kass
  • Sławomir Kass
  • 23.07.2011 05:59

Dominikana i wszystkie kraje karaibskie poszukują LISTEM GOŃCZYM Mirosława BEMA za handel żywym towarem, zmuszanie do prostytucji oraz szereg innych przestępstw. Jeżeli Miroslaw Bem, tak postępował na Dominikanie, to nie ma wątpliwości co do tego że w Polsce postępuje znacznie gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sabina Krupa
  • Sabina Krupa
  • 15.07.2011 08:31

Za to podpalenie i wiele wcześniejszych przestępstw Bigstar - Mirosław Bem, powinien spędzić długie lata za kratami. Jeżeli teren ten wykupi teraz jakaś podstawiona osoba, będzie to oznaczało że burmisrzowa zaplanowała to razem z Bigstarem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Niedziela
  • Katarzyna Niedziela
  • 15.07.2011 07:58

Dzierżawca "Grodu Wiktorii" Mirosław Bem, chciał wykupić od miasta ten obiekt wraz z przylegającym do niego obszernym terenem. Miasto zaoferowało cenę wg. dzierżawcy zbyt wysoką, ze względu na funkcjonujący tam "Gród". Ponieważ obiekt ten i tak wymagał gruntownego remontu i znacznie komplikował plan taniego wykupu terenu, najkorzystniej było zlecić jego spalenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
imie
  • imie
  • 06.07.2011 14:08

Tu można znaleźć filmik jak się paliło - http://live.re.pl/artykul/37709.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.