Facebook Google+ Twitter

Lębork: Eksplozja w jednym z mieszkań. Ranny czternastolatek

W piątek po godz. 22 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie, że w Lęborku na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego przy ul. Marusarzówny w Lęborku doszło do wybuchu.

 / Fot. Mateusz Rogala / Fot. Mateusz RogalaNa miejsce zdarzenia wysłano pogotowie ratunkowe, policję oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku. Według wstępnego zgłoszenia w mieszkaniu tym miało dojść do wybuchu gazu, dlatego zadysponowano więcej sił i środków w tym pogotowie gazowe.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pasjonujący się elektroniką czternastolatek prawdopodobnie doprowadził do eksplozji substancji chemicznych.

 / Fot. Mateusz RogalaWybuch był na tyle potężny, że zniszczył biurko i dość poważnie ranił chłopaka - relacjonował na gorąco st. kpt. Bogdan Madej, dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lęborku. - Eksplozja nie naruszyła konstrukcji budynku, nie wywołał również pożaru - dodaje.

Czternastolatka odwieziono do szpitala w Wejherowie. Policja bada okoliczności tego zdarzenia. Na miejsce zadysponowano również pirotechników z Gdańska, którzy sprawdzali jakie materiały mógł posiadać jeszcze nastolatek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.