Facebook Google+ Twitter

Lębork: Pożar altanek przy ulicy Orlińskiego

Dzisiaj w nocy około godziny 1.30 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku otrzymał zgłoszenie o pożarze altanek przy ulicy Orlińskiego w Lęborku.

Na miejsce zadysponowano jeden ciężki wóz gaśniczy GCBA 5/24 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lęborku oraz policję.

Strażacy bardzo szybko poradzili sobie z płonącymi jak pochodnia altankami. / Fot. Mateusz RogalaPo przyjeździe strażaków okazało się, że palą się dwie altanki, a siły i środki nie są wystarczające. Dowódca zadysponował do pomocy dodatkowy zastęp GBAt 1,6/16 Star/Man z JRG Lębork. W tym czasie patrole policji penetrowały okolice w celu wykrycia i pojmania sprawcy, czy też sprawców podpaleń - niestety - bezskutecznie.

W akcji udział wzięły 2 sekcje gaśnicze, czyli 4 zastępy straży pożarnej z OSP Nowa Wieś Lęb. oraz JRG Lębork. / Fot. Mateusz RogalaW trakcie prowadzonych przez strażaków działań w innej części działek ogrodowych zapłonęły kolejne dwie altanki - niezbędne okazało się wezwanie dodatkowej sekcji składającej się z dwóch ciężkich samochodów gaśniczych GCBA 6/32 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lęborskiej. Pierwszy zastęp GCBA przybyły na miejsce gasił altanki, które zostały podpalone w czasie wcześniejszych działań gaśniczych, a drugi skierował się w rejon działań strażaków z JRG Lębork.

Po ugaszeniu ognia przyszedł czas na oględziny pogorzeliska. / Fot. Mateusz RogalaOkoło godziny 3.00 działania strażaków zostały zakończone. Sprawę podpaleń badają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Więcej zdjęć, a także wykaz sił i środków biorących udział w działaniach gaśniczych w Polskim Serwisie Pożarniczym - Remiza.com.plPo zakończeniu akcji gaśniczej - porządkowanie i układanie sprzętu w strażnicy. / Fot. Mateusz Rogala

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.