Facebook Google+ Twitter

Lebowski wyrusza w listopadową trasę

W listopadzie z pewnością nie zabraknie deszczu oraz muzyki spod znaku Lebowski. Dodatkową atrakcją koncertów w Szczecinie i Łodzi będzie obecność zespołu Tune.

Plan trasy:
06.11.2011 - Szczecin, Dom Kultury "Słowianin" - 15/20 PLN (wspólny koncert z Tune)
16.11.2011 - Wrocław, DKF "Politechnika" - Wstęp wolny
17.11.2011 - Racibórz, Kino "Przemko" - 15 PLN
18.11.2011 - Łódź, Wytwórnia - 10/15 PLN (wspólny koncert z Tune)
19.11.2011 - Warszawa, Kino "Alchemia" - 15/20 PLN

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie zespołu:
http://www.lebowski.pl/news/koncerty/


Lebowski i Tune, to dwie wyjątkowe formacje grające inteligenty, artystyczny rock obejmujący wiele muzycznych nurtów. Zespoły zadebiutowały płytowo kolejno w 2010 i 2011 roku, systematycznie wzbudzając coraz większe zainteresowanie słuchaczy, prasy oraz szturmując roczne zestawienia. Wspólne koncerty Lebowskiego i Tune tworzą swoistą synergię muzyki, kina i teatru, dostarczając wrażeń na zupełnie nowych artystycznych poziomach.


LEBOWSKI - zespół grający szeroko rozumianą "muzykę progresywną".

Na debiutanckim albumie "Cinematic" z 2010r. usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu.

"Cinematic" to muzyka do nieistniejącego filmu.

Tematycznie śmiało można uznać ją za koncept album , dedykowany wielkim postaciom polskiego kina.

Muzycznie - płyta bardzo spójna, gęsto usiana tworzącymi swoisty kolaż dynamicznymi tematami. Niczym obraz dobrego reżysera, Lebowski trzyma słuchacza w napięciu, zmieniając nastroje, grając na emocjach, niepokojąc. Rozbudowane i wielowątkowe kompozycje, pozwalają snuć opowieść zaskakującą i niebanalną. Całości dopełniają bogate instrumentarium i ciekawe aranżacje, co jednak nie przeszkadza muzyce stawać się chwilami ascetyczną, skromną i wyciszoną.

Charakterystyczne dla "Cinematic" są wplecione w muzykę oryginalne kwestie pochodzące z klasycznych filmów kina polskiego i światowego.

Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Pochlebne recenzje z ponad 20 krajów, tytuły "albumu tygodnia" w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach "Metal Hammer", "Teraz Rock", "LIZARD", "Nocturne"; (Serbia), "Inferno"; (Finlandia), to dorobek ostatnich kilku miesięcy.

Rok 2011 upływa zespołowi pod znakiem koncertów, między innymi INOROCK FESTIVALU, gdzie Lebowski wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance), Pain of Salvation oraz Wolf People.

Oficjalna strona zespołu:
http://www.lebowski.plZespół Tune powstał pod koniec 2008 roku w Łodzi z inicjatywy Leszka Swobody i Adama Hajzera. Po skompletowaniu pełnego składu i stworzeniu materiału, od listopada 2009 zespół regularnie Muzyka Tune oscyluje w stylistyce szeroko pojętego art rocka, a charakterystyczne brzmienie zespołu definiuje rzadko spotykany w muzyce rockowej akordeon.

W czerwcu 2011 zespół wydał płytę Lucid Moments, z której materiał zaprezentuje podczas koncertu w Wytwórni. Lucid Moments to chwile świadomości wyrwane z błogiego snu, letargu gdy bohater naszej opowieści musi stawić czoła rzeczywistości, której nie do końca rozumie i tak naprawdę nie chce zrozumieć. To opis wszystkiego co widzi po przebudzeniu. To wewnętrzne poszukiwania odbiorcy i powiernika, głosu który go przez ten świat przeprowadzi. To także próba kompromisu i walka w momencie gdy głos ten stara się przejąć całkowitą kontrolę.

Oficjalna strona zespołu:
http://www.tuneband.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.