Facebook Google+ Twitter

"Lecą żurawie" można oglądać na DVD

Film Michała Kałatazowa "Lecą żurawie" przedstawia wojnę nie jaki bohaterską walkę o zwycięstwo, lecz źródło cierpienia i udręki. Film uhonorowany Złotą Palmą w Cannes można obejrzeć na DVD.

Jest to tragiczna miłosna historia młodych ludzi z Wielką Wojną w tle. Weronika (Tatiana Samojłowa) i Borys (Aleksiej Batałow) są szczęśliwi i pełni planów na przyszłość. Gdy wybucha wojna, Borys wbrew woli swojej ukochanej zgłasza się na front. Nie mając od niego żadnych wieści, przez długi czas osamotniona i zrozpaczona po śmieci rodziców Weronika ulega natrętnym zalotom przyrodniego brata ukochanego Marka (Andreja Szoworina).

Nie umie poradzić sobie z wyrzutami sumienia po zdradzie i cały czas czeka na Borysa, który umiera trafiony przypadkową kulą.

Film wykorzystuje nowatorski na tamte lata (1957 rok) metody kręcenia materiału przez operatora kamery Siergieja Urusiewskiego. Widać tu ujęcia subiektywne , które w sposób ekspresjonistyczny pokazują emocje bohaterów filmu.

W filmie może odstraszać sentymentalizm, w którym współczesny widz może zagubić się, ale warto ten film obejrzeć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Maria Selke
  • Maria Selke
  • 22.03.2011 20:55

Oglądałam ten film ponad 30 lat temu i zrobił na mnie takie wrażenie, że do tej pory czuję rozpacz Weroniki i widzę te lecące żurawie. Jeszcze nie mogę zdecydować się na drugi raz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.