129654 miejsce

Lech goni Wisłę, Śląsk wciąż bez zwycięstwa

Poznańska lokomotywa nie zatrzymała się we Wrocławiu, piłkarze Lecha Poznań pewnie pokonali Śląsk Wrocław 3:0.

Marian Kelemen w meczu z Lechem trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki / Fot. Jarosław JakubczakPiłkarze "Kolejorza" nie mieli większych problemów z pokonaniem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Wrocławianie w pierwszych minutach byli bardzo aktywni, oddali nawet kilka celnych strzałów na bramkę Krzysztofa Kotowskiego, jednak żaden z nich nie miał finału w siatce. W 22. minucie spotkania wynik otworzył Robert Lewandowski, który zdobył bramkę po dośrodkowaniu Sergeia Krivetsa z rzutu wolnego. Podopieczni Jacka Zielińskiego jednobramkową przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy.

Po przerwie poznaniacy rozpoczęli grę od bramki Dimitrije Iniaca, który w 47. minucie mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Kelemena. Chwilę później okazję na podwyższenie wyniku miał Jakub Wilk, jednak w ostatnim momencie piłkę wybił kapitan Śląska Dariusz Sztylka.

W 58. minucie Lech wyprowadził szybką kontrę. Peszko podał do Roberta Lewandowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie „Kolejorza” na 3:0.

Wrocławianie do końca spotkania już się nie podnieśli. „Poznańska lokomotywa” wywiozła z Wrocławia 3 punkty i po 27. kolejkach ma jeden punkt straty do Wisły Kraków - lidera rozgrywek. Śląsk po 10. meczu bez wygranej plasuje się na 12. miejscu i od strefy spadkowej dzielą go zaledwie 3 punkty.

WKS Śląsk Wrocław - KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: Lewandowski (22’, 58’), Injac (47’)
Kartki: Madej (32’) - Injac (21’), Gancarczyk (83’)

Śląsk: Kelemen, Socha, Sztylka, Pawelec, Spahić, Madej (64’ M.Gancarczyk), Łukasiewicz (64’ Sotirović), Dudek, Ulatowski (77’ Klofik), Ćwielong, Szewczuk

Lech: Kotorowski, Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, S.Gancarczyk, Durdević (74’ Zapotoka), Krivets, Injac, Wilk (81’ Mikołajczyk), Peszko (71’ Kikut), Lewandowski