Lech gra dalej. Wielkie derby Krakowa. Kto wygra?

27. kolejka Ekstraklasy powoli dobiega końca. Od piatku drużyny rywalizowały w swoich spotkaniach o cenne punkty. W sobotę Lech Poznań wygrał 1:0 z Ruchem Chorzów. W niedzielę dojdzie do wielkiego spotkania derbowego Krakowa.

Ciekawe spotkania kibice mogli obejrzeć w ten weekend w Ekstraklasie. Już w piątek doszło do pierwszych dwóch spotkań. W Białymstoku wicelider tabeli podejmował Legię Warszawa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem co nie satysfakcjonowało żadnej z drużyn.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0 (0:0)

W drugim piątkowym meczu Polonia Bytom podejmowała Górnik Zabrze. Po pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Bramki kibice zobaczyli w drugiej części spotkania. W 64. minucie goście objęli prowadzenie po bramce Roberta Jeża. Gospodarze zdołali odpowiedzieć w 80. minucie z rzutu karngo. Jedenastkę na bramkę pewnie wykorzystał Mateusz Żytko. Ostateczny cios należał jednak do gości. Gdy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów w 90. minucie Robert Jeż zdobył bramkę dającą trzy punkty Górnikowi.

Polonia Bytom – Górnik Zabrze 1:2 (0:0)

Na kolejne spotkania przyszedł czas w sobotę. O godzinie 14:45 odbyło się spotkanie w Kielcach, gdzie Korona podejmowała walczącą o utrzymanie Arkę Gdynia. Po wyrównanym i bardzo ostrym spotkaniu wygrali gospodarze 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 20. minucie Sobolewski. Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. Arka straciła wielką szanse opuszczenia strefy spadkowej. Korona dzięki zwycięstwu oddaliła się od strefy spadkowej.

Korona Kielce – Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Z wielkimi nadziejami przystąpiły do kolejnego spotkania drużyny Lechii Gdańsk i Polonii Warszawa. Gospodarze nie wykorzystali szansy zdobycia trzech punktów. Obie drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.