Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński będzie rozmawiał z przedstawicielami środowisk twórczych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-13 07:10

Spotkanie ma dotyczyć ustawy medialnej. Wcześniej w tej sprawie prezydent spotkał się z przedstawicielami poszczególnych klubów parlamentarnych.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki mówi, że będzie to ostatnie spotkanie w sprawie ustawy medialnej, przed decyzją prezydenta. Według ministra, prezydent zastanawia się czy ustawę zawetować czy przekazać do Trybunału Konstytucyjnego. Kilka dni temu OBWE zaapelowała do prezydenta by zdecydował się na ten drugi wariant, ponieważ w opinii organizacji nowe przepisy nie zapewniają finansowej ani politycznej niezależności mediów publicznych w Polsce.

Piotr Kownacki zaznaczył, że niezbędnym elementem do funkcjonowania mediów publicznych jest ich niezależne źródło finansowania. Szef Kancelarii Prezydenta przyznał, że ustawa która trafiła do prezydenta takiej gwarancji finansowania nie daje. Prezydencki minister dodał, że pobieranie abonamentu np. wraz z rachunkiem za energię elektryczną lub z podatkiem CIT i PIT mogłyby być takim niezależnym źródłem finansowania, którym jak dodał, był do tej pory abonament.

Prezydent na dzisiejsze spotkanie zaprosił 32 gości, między innymi: reżyserów - Agnieszkę Holland i Krzysztofa Krauzego, Jerzego Zalewskiego ze Stowarzyszenia Twórców Studio, Rafała Wieczyńskiego ze Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej, księdza Jarosława Mrówczyńskiego - zastępcę sekretarza Episkopatu Polski, Jerzego Kłosińskiego ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Janinę Jankowską przewodniczącą Rady Programowej TVP.

Prezydent zadecyduje, czy ustawę zawetować, czy przekazać do Trybunału Konstytucyjnego. Na decyzję w tej sprawie ma do 17 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.