Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński gotowy do spotkania z Ławrowem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 08:06

Lech Kaczyński najprawdopodobniej przyjmie szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa podczas jego wizyty w Warszawie 11 września - donosi "Dziennik". Gazeta powołuje się na informacje, przekazane przez Dyrektora Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusza Handzlika.

Według rozmówcy "Dziennika", Lech Kaczyński wyraził gotowość do bezpośredniego dialogu z najwyższymi władzami Federacji Rosyjskiej, jak również rozważa możliwość spotkania z przedstawicielem Rosji, o ile zostanie o takie spotkanie poproszony.

"Dziennik" zauważa, że jest to znaczący gest ze strony prezydenta, bo z każdym dniem stosunki polsko-rosyjskie stają się coraz bardziej napięte. Gazeta przypomina, że dziennik "Nowyje Izwiestia" napisał, iż Kreml planuje odebranie Polsce budynku ambasady w centrum Moskwy po wygaśnięciu za kilka lat prawa do jego użytkowania. Amasada miałaby zostać przenisiona na obrzeża miasta. "Dziennik" przypomina też, że Moskwa ostro zareagowała również na przyjęte przez przywódców Unii Europejskiej stanowisko wobec Rosji, które w znacznym stopniu było zasługą polskiego prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.