Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19252 miejsce

Lech Kaczyński - ideolog, prezydent, człowiek

".....nie zaciekły, zapiekły polityk, ale człowiek wielkiego serca i umysłu, choć skromnej postury" Zdzisław Krasnodębski - "Rzeczpospolita"

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lech_Kaczy%C5%84ski.jpgLech Kaczyński, prezydent RP, urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Był synem polonistki, w czasie wojny sanitariuszki Szarych Szeregów i inżyniera, wykładowcy na Politechnice Warszawskiej. Ojciec prezydenta Kaczyńskiego był żołnierzem AK i uczestnikiem Powstania Warszawskiego, został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych.

Wykształcenie podstawowe, średnie i wyższe zdobywał prezydent w stolicy. Po studiach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadził się do Sopotu, by podjąć pracę naukową na Uniwersytecie Gdańskim. W 1980 roku obronił doktorat z prawa pracy a w 1990 habilitował się rozprawą pt: "Renta socjalna".

W działalność opozycyjną zaangażował się od 1976 roku. W stanie wojennym został na 11 miesięcy internowany. Od 1982 roku znalazł się w najbliższym otoczeniu Lecha Wałęsy, aktywnie wspierając przyszłego prezydenta. Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. W swojej bogatej działalności politycznej pełnił funkcję m.in.: stanu ds. bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta RP. Z pracy w Kancelarii odszedł po konflikcie z Lechem Wałęsą i szefem jego gabinetu Mieczysławem Wachowskim.

W latach 1992-2001 pełnił funkcję prezesa NIK. W latach 1999-2000 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej. W 2002 roku wygrał wybory na prezydenta m.st. Warszawy.

23 października 2005 roku wolą Polaków został prezydentem RP. Od początku działalności politycznej w wolnej Polsce postulował lustrację i dekomunizację w życiu publicznym. Prezydent RP Lech Kaczyński zginął tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (186):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 19.04.2011 23:52

Jak ktoś uwielbia się kompromitować. Nie dosyć, że arogancki to jeszcze niedouczony :)

Spam –
Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

1. Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
6400
  • 6400
  • 19.04.2011 23:49

Kto ustala definicje spamu? Panie? Przecież jesteście milosniczkami PiS wiec wszystko co krytykujace usuniecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram Danielę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

levy-co za inteligentny komentarz. Nic tylko czytać, cytować i podziwiać!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 12.04.2011 00:29

.. a świstak siedział... i przemówienia układał....
Nigdy nie przypuszczałem, że czyimś największym czynem bohaterskim i dokonaniem będzie śmierć w katastrofie.
To się nazywa chichot historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"często podkreślał, że obecnie ważnym obowiązkiem Polaków jest umacnianie bezpieczeństwa i pozycji Polski w Europie." Ten człowiek - na jakimkolwiek byłby stanowisku - ale który rozumiałby ogromną ważność tego w cudzysłowie, według mnie byłby człowiekiem znającym polską sytuację geopolityczną. Niestety! Polacy wciąż uważają, że uległość, spolegliwość i mizdrzenie się do wielkich sąsiadów, tak wschodnich jak i zachodnich, poskutkuje ułożeniem wzajemnych stosunków międzysąsiedzkich na zasadach równoprawności i zrozumienia, czyli doprowadzi do dobrosąsiedzkich stosunków. Powiem wprost. Nic błędniejszego, nic bardziej głupszego, nic bardziej szkodliwego - niż takie postępowanie - dla Polski nie ma. A trzeba powiedzieć, że polityka obecnej ekipy jest właśnie spolegliwa - wprost - nasi politycy wybiegają, uprzedzają oczekiwania sąsiadów. Zanim tamci sprecyzują swoje żądania, to nasi już je spełniają. Dla polski nie ma innej opcji, nad tą, aby miała mocną pozycję w Europie. Inaczej Polska będzie - jak pisze prof. Witold Kieżun - neokolonią. Zobaczcie sami, co pisze. http://top1-1.com/polska-neo-kolonia-wywiad-z-prof-witoldem-kiezunem/ Chyba, że tym będącym u władzy obecnie i ich zwolennikom o taką Polskę chodzi? Jeśli tak, to czy można się dziwić reszcie, że "drze mordę wniebogłosy". Czy nikogo z piedestału nie dziwią, i nie wywołują zastanowienia dwa "wypadki" w których giną wysokiej rangi wojskowi, jak również wysokiej rangi urzędnicy państwowi, w tym prezydent i to głównie z szeregów opozycyjnych partii? Zastanówcie się nad swoją i Polski przyszłością, zanim jakiekolwiek wypowiecie słowo, czy zanim się jakkolwiek zachowacie. Przysłowie mówi: Dobre złego początki, lecz koniec żałosny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie levy niech pan się dobrze zastanowi nad tym co pan pisze. Bo to zaczyna być już zabawne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 10.04.2011 22:18

Od kiedy zmieniła pani autorytety?
A może lepiej zapytać na ile? Na ten jeden artykuł ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po incydencie gruzińskim A. Michnik napisał o Prezydencie Kaczyńskim -" Niesłychanie wysoko oceniam podróż prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Tbilisi. Pierwszy raz poczułem się dumny z tego, że prezydent mojego państwa w tak zgodny z polskim i moim wyobrażeniem etosu wolności, honoru, tradycji historycznej i rozumu politycznego. Kaczyński zrobił maksimum tego, co mógł w tym momencie zrobić. Była to sytuacja nadzwyczajna, bo bombardowano gruzińskie miasta. W takiej sytuacji należy szukać nadzwyczajnych odpowiedzi. I Kaczyński taką znalazł". Ważne, że czas działa na korzyść prezydentury L. Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam tekst w "Rzeczpospolitej" z 9. 02. pt : " W obronie prawdy" . Warto przeczytać.
Przed Panami Profesorami i Doktorami Uniwersytetu Warszawskiego chylę czoła. Wstyd mi, że sama nie zrobiłam nic w dążeniu do Prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.