Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński na półmetku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 08:08

Dziś mija połowa kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Większość polityków negatywnie wypowiada się o głowie państwa. Prezydenta chwalą politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Prawa i Sprawiedliości, Paweł Kowal uważa, że Lech Kaczyński jest najlepszym prezydentem III RP.

Jego zdaniem świadczy o tym prowadzona przez Lecha Kaczyńskiego polityka zagraniczna, w tym wschodnia, oraz polityka energetyczna. Paweł Kowal przypomniał też, że prezydent otworzył się na środowiska dotychczas nie odznaczane przez głowę państwa - między innymi KOR i ROPCiO.

Tymczasem Jerzy Szmajdziński z Klubu Lewicy o wiele gorzej ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego i zarzuca mu stronniczość partyjną. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński z Klubu Lewicy uważa, że Lech Kaczyński jest prezydentem PiS, a nie Rzeczpospolitej. Jego zdaniem świadczy o tym jego zaangażowanie w kampanii PiS na Podkarpaciu. Zdaniem posła Lewicy prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie jest aktywna i nie buduje lepszej wiarygodności Polski za granicą. Jest za to pełna gaf i niezręczności.Szmajdziński uważa że szczególnie ostatnie wypowiedzi prezydenta Kaczyńskiego o Lechu Wałęsie stawiają go w złym świetle.

Bogdan Lis z koła Demokratów jest zdania, że na wizerunku prezydenta ciąży wizerunek jego kancelarii, bowiem - jak uważa poseł - stała się ona przechowalnią dla byłych ministrów-członków PiS.
Poseł Demokratów podkreślił, że samą prezydenturę charakteryzuje wielki chaos i brak jasnego kierunku działania.

Janusz Piechociński z PSL uważa natomiast, że druga połowa kadencji Lecha Kaczyńskiego powinna być lepsza, bardziej zdystansowana i aktywniejsza niż dotychczas.

Według najnowszego sondażu CBOS, w połowie kadencji 35 procent respondentów korzystnie ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. 53 procent źle ocenia działalność prezydenta. Sondaż przeprowadzono w dniach 6-9 maja na reprezentatywnej 1107- osobowej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.