Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński o szkolnictwie wyższym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-05 17:12

Lech Kaczyński nie wyklucza przygotowania ustaw, które miałyby przyczynić się do rozwoju polskiego szkolnictwa wyższego.

Prezydent mówił, że należy zmniejszyć dysproporcje w wykształceniu pomiędzy miastem a wsią. Lech Kaczyński zauważa, że na obszarach miejskich jest ponad 3 razy więcej osób z wyższym wykształceniem niż na wsiach. Zdaniem prezydenta powinno powstawać jak najwięcej uczelni w małych miejscowościach. Lech Kaczyński dodaje, że potrzebne są rozwiązania, które zachęcą młodych ludzi do kontynuowania kariery naukowej. Zdaniem prezydenta przyrost liczby studentów jest przy tym niewspółmierny do wzrostu liczby wykładowców.

Lech Kaczyński uważa, że należy również ułatwić obejmowanie na uczelni stanowiska profesora nadzwyczajnego. Jego zdaniem powinno to następować automatycznie tuż po zdobyciu tytułu doktora habilitowanego.


Prezydent zaznaczył, że to są tylko jego sugestie. W podjęciu jakichkolwiek zmian legislacyjnych mających na celu usprawnienia systemu szkolnictwa wyższego, głowa państwa da pierwszeństwo rządowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.