Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński odznaczył generałów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 19:17

Prezydent Lech Kaczyński podczas wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim powiedział, że Święto Niepodległości to dzień radości, w którym powinniśmy być dumni z Polski, jej dokonań i jej obywateli.

Lech Kaczyński podkreślał, że 11 listopada to niezwykła data w historii naszego narodu. "W tym dniu, 90 lat temu ziściło się to, co wielu pokoleniom wydawało się niemożliwe"- mówił prezydent.
Prezydent Lech Kaczyński wręczył order Orła Białego byłemu rzecznikowi Interesu Publicznego Bogusławowi Nizieńskiemu w uznaniu zasług dla Rzeczpospolitej. W uzasadnieniu napisano, że Nizieński został odznaczony za działalność publiczną i państwową na rzecz przemian demokratycznych.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości w Pałacu Prezydenckim prezydent wręczył także nominacje generalskie. Awanse otrzymali: pułkownik Dariusz Łukowski, pułkownik Tadeusz Mikutel, pułkownik Stefan Rutkowski, pułkownik Janusz Sobolewski, pułkownik Leszek Surawski i pułkownik Sławomir Wojciechowski, oraz komandor Jarosław Ziemiański.

Prezydent wręczył także odznaczenia osobom szczególnie zasłużonym dla Polski. Lech Kaczyński mówił, że odznaczeni wyróżniają się działalnością na rzecz demokracji oraz bezpieczeństwa kraju. Prezydent dodał, że powinniśmy pamiętać o tych, którzy w latach 80.tych walczyli o naszą wolność. Dodał, że od czasu objęcia fotela prezydenckiego stara się, by zasłużeni dla kraju nie zostali zapomnieni. Lech Kaczyński przypomniał, że wiele z odznaczonych osób to młodzi ludzie, którzy po 1989 zdecydowało się na służbę ojczyźnie.

Według prezydenta nasza historia pokazała, że II. Rzeczpospolita wychowała wspaniałych patriotów, którzy byli wzorem bohaterskiej walki za ojczyznę. "Mam nadzieję, że podobne będziemy mogli powiedzieć o pokoleniach obecnie wchodzących w dorosłość"- dodał Lech Kaczyński.

Podczas ceremonii w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński podkreślał, że nasz kraj dynamicznie się rozwija i jest odporny na światowy kryzys finansowy.

Z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości Narodowy Bank Polski wydał specjalne okolicznościowe monety i banknoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.