Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński pogratulował Janukowyczowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 21:42

Lech Kaczyński pogratulował Wiktorowi Janukowyczowi wygrania ukraińskich wyborów prezydenckich. Prezydent wyraził satysfakcję z faktu, że wybory przeprowadzane były zgodnie z procedurami i ustawodawstwem wyborczym Ukrainy, a także spełniały normy międzynarodowe.

Prezydent podkreślił, że Ukraina jest i pozostanie strategicznym partnerem Polski, zarówno w wymiarze dwustronnym, jak i na forum międzynarodowym. Lech Kaczyński wyraził nadzieję i przekonanie, że stosunki polsko-ukraińskie będą dalej rozwijać się w duchu partnerstwa.

Wiktor Janukowycz dziękując za gratulacje podkreślił wagę, jaką Prezydent Ukrainy przykładać będzie do rozwoju relacji z Polską. Zaznaczył, że Ukraina widzi w Polsce orędownika jej członkostwa w Unii Europejskiej. Zadeklarował podjęcie wszelkich starań na rzecz dalszego wzmocnienia polsko-ukraińskiej współpracy.

Dzisiaj gratulacje Janukowyczowi złożyli także Nicolas Sarkozy i Barack Obama.

Rywalka Janukowycza, premier Julia Tymoszenko odmawia uznania swojej porażki i zapowiada pozew do Wyższego Sądu Administracyjnego. Twierdzi, że w trakcie głosowania doszło do wielu nieprawidłowości. Zagraniczni obserwatorzy uznali jednak niedzielne wybory za uczciwe i wolne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.