Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński poleci na szczyt UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-10 19:17

Prezydent Lech Kaczyński na pewno w środę poleci na szczyt Unii Europejskiej poinformował szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. Szczyt odbędzie się w dniach 15-16 października. Według rządu Lecha Kaczyńskiego miało zabraknąć na obradach.

Minister Kownacki zapewnił jednak, że Lech Kaczyński na obradach będzie. Kownacki nie potrafił jednak wyjaśnić, czy prezydent poleci razem z premierem Donaldem Tuskiem.

Minister w kancelarii prezydenta Andrzej Duda podkreślił, że Lech Kaczyński ma wręcz obowiązek reprezentować Polskę na szczycie. Zdaniem Dudy nie ma żadnych wątpliwości, że prezydent powinien brać udział w tego typu wydarzeniach, które mają niezwykle istotne znaczenie dla polityki zagranicznej Polski.

Na szczycie zostanie poruszony między innymi temat sytuacji gospodarczej Unii i przeciwdziałania kryzysowi ekonomicznemu, rozmowy będą dotyczyć również kwestii energetycznych i klimatycznych. Minister Kownacki dodał, że rozmowy dotyczyć będą także stosunków Unii z Rosją i państwami powstałymi po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Minister Kownacki zaznaczył, że prezydent nigdy nie kwestionował udziału premiera w szczycie Unii Europejskiej. Dodał, że Lech Kaczyński jest otwarty na współpracę z Donaldem Tuskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.