Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński: Potrzebny jest dialog ponad podziałami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 12:20

W Pałacu Prezydenckim trwa szczyt społeczno-gospodarczy poświęcony kryzysowi finansowemu i stagnacji gospodarczej. Witając uczestników spotkania, Lech Kaczyński powiedział, że w sytuacji obecnego kryzysu potrzebny jest dialog ponad podziałami.

Prezydent dodał, że leży to w interesie zarówno pracodawców, jak i pracowników. Lech Kaczyński powiedział, że dzisiejszy szczyt będzie jednym, w cyklu spotkań, podczas którego eksperci, pracodawcy i strona społeczna będą pracować nad sposobami walki z kryzysem.

Zaproszenie prezydenta na szczyt otrzymali ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Lech Kaczyński, który jest organizatorem spotkania, powiedział, że chce namawiać uczestników do podejmowania wszystkich możliwych działań mających powstrzymać wzrost bezrobocia. Prezydent podkreślił, że na szczyt zaprosił również premiera i kilku ministrów.

Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi szef NBP Sławomir Skrzypek, Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konferencji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club
oraz szefowie Solidarności i OPZZ Janusz Śniadek i Jan Guz.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.