Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński: Projekty Rostkowskiego są "w lesie"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 15:10

Lech Kaczyński uważa, że projekty ustaw przedstawianych przez ministra finansów to jak na razie zbiór luźnych pomysłów. Jacek Rostkowski przedstawił wczoraj prezydentowi założenia do pierwszych ustaw składających się na rządowy plan naprawy finansów publicznych.

Rostkowski liczył na zapewnienie przez prezydenta, że nie będzie weta wobec tworzonych dopiero ustaw, jednak Lech Kaczyński podkreślił, że z decyzją poczeka na konkretne rozwiązania a nie "zespół luźnych pomysłów". Prezydent nawiązał do wczorajszej wypowiedzi Rostowskiego, który stwierdził, że po spotkaniu z prezydentem "jest w lesie". Zdaniem głowy państwa, bardziej zasadne byłoby określenie, że to projekty ministra finansów są jeszcze "w lesie".

Prezydent wskazał również na jego zdaniem niedobry pomysł rządu dotyczący wprowadzenia rent kapitałowych. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, oparcie świadczeń rentowych o zgromadzone przez rencistę środki w wielu przypadkach może oznaczać nędzę dla takich osób.

Jak informował na wczorajszej konferecnji prasowej, nie zamierza deklarować poparcia dla ustaw składających się na rządowy plan naprawy finansów, przed poznaniem ich treści. Po spotkaniu Narodowej Rady Rozwoju prezydent przyznał, że liczył na przedstawienie przez ministra finansów Jacka Rostowskiego bardziej obszernego stanowiska rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.