Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński rozpoczął wizytę w Mongolii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 20:53

Prezydent Lech Kaczyński przyleciał do Mongolii. Jest to historyczna, pierwsza wizyta głowy państwa polskiego w tym kraju od czasu upadku komunizmu.

Ułan Bator jest pierwszym etapem prezydenckiej podróży po krajach Azji. Oprócz Mongolii Lech Kaczyński odwiedzi Japonię i Koreę Południową. Azjatycka podróż prezydenta ma się koncentrować na sprawach gospodarczych. Poza tym mają być poruszane kwestie bezpieczeństwa, a także sprawy nauki i kultury.

Prezydent Lech Kaczyński spotka się w Ułan Bator z prezydentem Nambarynem Enkhbayarem i premierem Sanjaagiinem Bayarem. Prezydenci Polski i Mongolii podpiszą "Wspólną Deklarację".
Podczas pobytu w Ułan Bator Lech Kaczyński otrzyma tytuł doktora Honoris Causa Mongolskiego Uniwersytetu Państwowego. Spotka się też z Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Mongolsko - Polskiej.

Prezydentowi towarzyszy w podróży małżonka. Maria Kaczyńska nie będzie uczestniczyć we wszystkich oficjalnych spotkaniach. W tym czasie spotka się z małżonką prezydenta Mongolii, zwiedzi klasztor buddyjski, centrum mongolskich kostiumów i muzeum paleontologiczne.

Prezydent z małżonką spędzą w Ułan Bator półtorej doby. Ze stolicy Mongolii polecą do Osaki w Japonii, następnie do Kioto i Tokio. Ostatnim etapem prezydenckiej podróży po Azji będzie Korea Południowa. Prezydent wróci do kraju w przyszłą niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.