Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński spotkał się z prezydentem Izraela

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 13:04

Lech Kaczyński podsumowując wizytę prezydenta Izraela Szimona Peresa w Polsce powiedział, że przyczyniła się ona do zbliżenia obydwu narodów. Prezydenci Polski i Izraela wzięli między innymi udział w obchodach 65. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie.

Lech Kaczyński podkreślił, że nasz kraj wspiera oczywiste roszczenia narodu izraelskiego do życia w pokoju. Dodał, że Polska chce pokoju na Bliskim Wschodzie ze względu na historyczne związki z państwem Izrael, ale i ze względu na ogólną stabilizację. Lech Kaczyński podkreślił, że Rzeczypospolita w ramach Unii, ale i samodzielnie będzie starała się do tego przyczyniać.

Prezydent dodał, że z Szimonem Peresem rozmawiał także o współpracy gospodarczej. Zaznaczył, że Polska jest miejscem dla inwestycji izraelskich. Przypomniał, że współpraca obydwu państw ma się zacieśniać poprzez inicjatywę polsko-izraelskiego funduszu naukowego, który umożliwi lepszą współpracę technologiczną.

Prezydent złożył także Szimonowi Peresowi kondolencje z powodu śmierci trzech izraelskich żołnierzy, zabitych dzisiaj przez Hamas.

IAR/kw/dabr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.