Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński spotkał się ze związkowcami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 13:40

W południe w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z przedstawicielami związków zawodowych. Związkowcy mają rozmawiać z prezydentem o ustawach zdrowotnych.

Na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego przybyli między innymi przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek, Maria Ochman z Solidarności Ochrony Zdrowia, szef OPZZ Jan Guz oraz przewodniczący Forum Związków Zawodowych Wiesław Siewierski.

Wcześniej Janusz Śniadek podkreślał, że związkowcy będą prosić prezydenta o zawetowanie ustaw zdrowotnych. Według szefa Solidarności, zawierają one wiele błędów merytorycznych. Związkowcy najbardziej obawiają się przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego. Według nich, szpitale nastawione na zysk nie będą chciały leczyć "nierentownych"- jak to określił - pacjentów, których terapia jest zbyt kosztowna i nieopłacalna.

Parlament zakończył pracę nad pakietem sześciu ustaw zdrowotnych 6 listopada. Prezydent Lech Kaczynski już zapowiedział, że nie zgodzi się na komercjalizację, która prowadzi do prywatyzacji służby zdrowia. Może więc dojść do zawetowania pakietu przez prezydenta. Wtedy ustawy wrócą do Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.