Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10094 miejsce

Lech Kaczyński ujawnił swoje oświadczenie majątkowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 09:36

Prezydent przekazał oświadczenie do pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Tam zgodnie z przepisami przekazują je polscy prezydenci.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że Lech Kaczyński ma 210 tysięcy złotych oszczędności. Prezydent zgromadził także 2,5 tysiąca dolarów, 2 tysiące euro oraz 200 funtów, lecz papierów wartościowych nie ma. Prezydent oświadczył, że jest współwłaścicielem domu o powierzchni 110 metrów w Warszawie oraz mieszkania o powierzchni 128 metrów.

Lech Kaczyński napisał, że nie nabył żadnego mienia od Skarbu Państwa ani innych jednostek państwowych, nie jest zatrudniony poza Kancelarią Prezydenta, ani nie jest członkiem zarządów i rad nadzorczych. Lech Kaczyński zaciągnął kredyt wraz z córką, zięciem i jego rodzicami w wysokości 330 tysięcy franków. Prezydent oświadczył, że do spłacenia pozostało jeszcze 190 tysięcy franków.

Do końca marca, każdy zobowiązany do tego urzędnik musiał wypełnić i przekazać w określone w ustawie miejsce swoje aktualne oświadczenie majątkowe. Należało w nim wykazać informacje, do których ujawnienia obliguje prawo według stanu na 31 grudnia 2008 roku. Obowiązek ten dotyczy także prezydenta.

Oświadczenie prezydenta jest dostępne na stronie prezydent.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.