Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński w niebie. Piłsudski, jak Bóg Ojciec?

Obraz "Hołd Smoleński" niejednoznacznie uwieńczył ofiary katastrofy. W majestacie niebieskim widać Lecha Kaczyńskiego wraz z żoną Marią oraz marszałka Piłsudskiego w roli Boga Ojca.

W zasadzie długo nie czekaliśmy. Wawel jest, pomnik jest, obraz też już jest. Tak ofiary 10 kwietnia stały się świętymi w trybie przyspieszonym.

Stanisław Koziełło-Wolski, jak on sam zaznacza, polski prowincjonalny malarz, zmagający się z biedą i chorobą, pewnego dnia uświadomił sobie swoją misję wobec narodu. "Czy gdyby Matejko żył, namalowałby katastrofę smoleńską?" Malarz twierdzi, że tak! Autor postanowił upamiętnić tragedię i zarazem trochę na niej zarobić. Tak powstał "Hołd Smoleński", obraz, będący wyrazem hołdu, szacunku i świętokradztwa.

Na rysunku widzimy poczet ofiar smoleńskich na czele z Lechem Kaczyńskim i żoną Marią umiejscowionych na firmamencie niebieskim. W dole, na grzesznej ziemi, klęczy Jarosław Kaczyński składający wieniec, a za nim kroczą tłumy wiernych Polaków. Nad tym wszystkim czuwa twarz marszałka Piłsudskiego w roli Boga Ojca.

Tandetny symbolizm i jawna przesada. Tak można określić dzieło malarza.

Posłowie zarówno PO, jak i PiS krytykują kiepskie malowidło. "Kiczowatość też ma swoje granice" - komentuje Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

"Dzieło" Koziełło-Wolskiego w sieci kosztuje 189 zł. Jest wersja i dla mniej wymagających za 29 zł. "Powinieneś go mieć", przecież "patriotyzm to nie obciach" - przekonuje autor. No właśnie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jotka
  • Jotka
  • 16.01.2011 12:30

Skąd sie to bierze? Prosze uprzejmie - mówisz i masz (mówia "lepsi" od Palikota, ale odwrotnie)
http://wyborcza.pl/1,76842,7817641,TVP1__Tusk_ma_krew_na_rekach.html
http://elzbietawypych.blog.onet.pl/To-byl-zamach-Tusk-ma-krew-na-,2,ID410346637,n

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko O.K.z wyjątkiem krwawych rąk Tuska.Skąd to się bierze?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jotka
  • Jotka
  • 16.01.2011 08:35

http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/wywiad-z-autorem-obrazu-hold-smolenski-stanislaw-koziello-wolski-nie-zeruje-na-katastrofie_167252.html

Dzieło niepełne - brakuje Wsciekłej Joanny przywiazanej do krzyża, tej damulki, która Jarka po rękach całuje oraz Tuska któremu krew z rąk kapie.

Artystyczna wyobraźnia "namalarza Matejki" nie dopisała, chociaż biznesowa działa bez pudła.
Ilu jeszcze cwanych idiotów sie objawi i...obłowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.