Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński weźmie udział w Międzynarodowej Konferencji Pracy w Genewie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-15 10:15

Wpływ kryzysu gospodarczego na sytuację na rynku pracy - to główny temat tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Pracy w Genewie. Wykład otwierający spotkanie wygłosi prezydent Lech Kaczyński. W konferencji mają wziąć udział także prezydenci Francji, Brazylii, Argentyny i Finlandii.

Genewska konferencja to coroczne spotkanie delegatów 182 krajów członkowskich Międzynarodowej Organizacji Pracy. W tym roku okazja szczególna, bo organizacja świętuje 90-lecie. Do tego temat, który nurtuje niemal wszystkie delegacje - "Jak uchronić rynek pracy przed skutkami kryzysu". Uczestnicy konferencji wyznaczyli sobie ambitny cel - zamierzają wskazać skuteczne metody walki z bezrobociem. Ma o tym mówić także Lech Kaczyński.

Po południu prezydent zwiedzi Ośrodek Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. To tam prowadzone są eksperymenty z wielkim zderzaczem hadronów. Uruchomienie zderzacza było porównywane z wyprawą Kolumba i lądowaniem na księżycu. Wielki zderzacz to 27-kilometrowy tunel 100 metrów pod ziemią, w którym znajdują się dwa pierścienie. W jednym protony krążą zgodnie ze wskazówkami zegara, a w drugim w przeciwnym kierunku. W czterech miejscach pierścienie się przecinają i tam następuje zderzenie protonów. Prezydent ma to wszystko zobaczyć z bliska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.