Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński wyjaśnia sprawę listu do ambasady

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 19:17

Kancelaria prezydenta wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że MSZ otrzymał informację o planach wyjazdu Lecha Kaczyńskiego na uroczystości rocznicowe do Katynia. Według kancelarii, rzecznik MSZ Piotr Paszkowski w jednej z wypowiedzi podał nieprawdziwą informację na ten temat.

Chodzi o wypowiedź Piotra Paszkowskiego dla "Dziennika Gazety Prawnej", który tłumacząc zamieszanie z listem do ambasady w Rosji sugerował, że kancelaria powinna przekazać Rosjanom informację z pomocą urzędników MSZ.

Kancelaria prezydenta wyjaśnia, że wysłała nie tylko list do ambasadora rosyjskiego w Warszawie Władimira Grinina, ale także przekazała odpowiednie informacje innym zainteresowanym. Pismo dotyczące planów prezydenta skierowano do ministra Radosława Sikorskiego, jego zastępcy Andrzeja Kremera oraz Sekretarza Generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika. Powiadomieni o tym zostali także Ambasador RP w Moskwie Jerzy Bahr oraz Współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych Adam Daniel Rotfeld. Wszystkie listy wysłano 27 stycznia - czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu urzędnicy kancelarii poddają w wątpliwość, czy wobec wypowiedzi Piotra Paszkowskiego Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ambasada RP w Moskwie przekazały oficjalną notę stronie rosyjskiej z informacją o planach prezydenta. Ich zdaniem całość korespondencji została przekazana MSZ zgodnie z dotychczasowymi procedurami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.