Facebook Google+ Twitter

Lech Kaczyński z wizytą na Litwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-16 08:32

Prezydent Lech Kaczyński przybywa z trzygodzinną wizytą na Litwę. Lech Kaczyński spotka się z prezydentem Litwy i wręczy Karty Polaka.

W Trokach Lech Kaczyński i Valdas Adamkus zjedzą obiad, podczas którego omówią stosunki dwustronne, wydarzenia w Unii Europejskiej i sytuację w Gruzji. Prezydent odwiedzi również Wilno, gdzie wręczy Karty Polaka około siedemdziesięciu osobom. Będą wśród nich liderzy polskich organizacji na Litwie.

Dziennik "Vilniaus Diena" pisze, że Litwa ciągle jest młodszym bratem Polski, a nie jej strategicznym partnerem. Dziennik "Vilniaus Diena" przypomniał, że to właśnie Wilno wystąpiło z inicjatywą zaliczenia stosunków Litwy i Polski do strategicznych. Tymczasem - pisze gazeta - w praktyce nie mają one takiego charakteru, ponieważ Polska nie poparła stanowiska Litwy, gdy ta blokowała rozpoczęcie negocjacji Unii i Rosji.
"Vilniaus diena" dodaje, że wspólne polsko-litewskie projekty najczęściej są realizowane przez Wilno, a Warszawa ciągle zwleka z ich realizacją tych projektów, zarzucając partnerom łamanie praw mniejszości polskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.