Lech - Polonia 1:0! Kolejorz idzie na mistrza!

Lech Poznań wygrał 1:0 (0:0) z Polonią Warszawa w meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym popularny Kolejorz nadal liczy się w walce o mistrzostwo Polski i jest już niemal pewny miejsca gwarantującego grę w pucharach. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla poznaniaków Vojo Ubiparip.

, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported / Fot. Crash override83 Faworytem meczu w Poznaniu byli podopieczni Mariusza Rumaka, którzy w końcu złapali odpowiedni rytm gry i do starcia z Czarnymi Koszulami przystąpili uskrzydleni niedawnym zwycięstwem w derbach Polki z Legią Warszawa. Polonia z kolei ostatnio przegrała ważny mecz z Ruchem Chorzów co znacznie oddaliło warszawiaków od awansu do europejskich pucharów. Do tego zdeprymowany prezes klubu, Józef Wojciechowski, oznajmił, że wycofuje się z finansowania klubu.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęli goście. I już w 3 minucie potężnym strzałem
Buricia próbował zaskoczyć Jodłowiec. Golkiper Lecha zdołał sparować silne uderzenie warszawiaka. Trzy minuty później kolejną akcję przeprowadzili podopieczni Czesława Michniewicza. Vladimir Dwaliszwili strzelał jednak zbyt lekko aby pokonać golkipera gospodarzy.

Kolejorz odpowiedział akcją w 11. minucie. Wtedy to ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tonew, ale Sebastian Przyrowski odczytał intencje Bułgara i zdołał obronić jego strzał. Na kolejną groźną akcję kibice musieli czekać dopiero którejś z drużyn do 37. minuty. Wtedy to z lewego skrzydła piłkę zacentrował Tomasz Brzyski, a ta doszła do Dwaliszwilego. Napastnik Polonii przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z przewrotki. Strzał był jednak bardzo niecelny.